Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 6 lutego

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Andżelika Wójcik w łyżwiarskim wyścigu masowym była najbliżej medalu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach spośród startujących w poniedziałek polskich sportowców. Niestety, na ostatnim zakręcie Polka uczestniczyła w kraksie i nie ukończyła wyścigu.

- Chyba nie było w historii przypadku, by zawodniczka, która przewróciła się do wewnątrz pociągnęła za sobą materac, a on właśnie przeszkodził mi w przejeździe - mówiła polska zawodniczka. Andżelika w Ałmatach prezentowała się bardzo dobrze, poprawiła o pół sekundy rekord życiowy na 500 metrów, ale do Polski wróci bez medalu.

Polaka mieliśmy również w finale wyścigu masowego mężczyzn, ale Marcin Bachanek pobiegł słabo i zajął dopiero trzynastą lokatę. - Do połowy kontrolował bieg, ale później czołówka mu uciekła - komentował Ryszard Białkowski, trener polskich panczenistów.

Kolejny raz nie udało się dobrze wypaść alpejczykom. Slalom kobiet ukończyła tylko Katarzyna Mirek, która zajęła 32. miejsce. Hanna Miśniakiewicz, Anna Kolasa, Aleksandra Malinowska i Magdalena Kłusak nie zostały sklasyfikowane.

W poniedziałek w biegowym i biathlonowym kopleksie Alatau rywalizowały sztafety. Polskie biegaczki nie wystawiły drużyny, natomiast panowie, rywalizujący na trasie 4x7,5 km w składzie Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec uplasowali się na dziewiątej pozycji.

Spośród startujących w poniedziałek Polaków w short-tracku najlepiej zaprezentowała się Oliwia Gawlica, która na dystansie 500 metrów zajęła ostatnie miejsce w finale B, czyli została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Magdalena Warakomska odpadła w ćwierćfinale, a Monika Grządkowska w kwalifikacjach. Na typ etapie swój udział w zawodach zakończyli również panowie - Sebastian Hydzik i Michał Domański.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |