Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Brązowy medal Katarzyny Rusin był wydarzeniem dla polskiej ekipy w przedostatnim dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Polska reprezentacja ma na swoim koncie dwanaście krążków - pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych.

- Zdecydowanie jestem zawiedziona, bo przyjechałam tu po złoto i po treningach widziałam, że mam na to szanse. Jestem zawiedziona, że nie wygrałam, ale z drugiej strony cieszę się z podium - mówiła Rusin.

Polka po pierwszym skoku miała najlepszy wynik, ale przy drugim - przy najtrudniejszej z możliwych konkurencji - miała problem z ustaniem po wylądowaniu. - Troszeczkę za daleko poleciałam. Lądowanie przy tej rotacji jest wymagające, bo trzeba w idealnym miejscu wylądować. Niestety nie ustałam - dodała Polka.

- Za dwa lata jest następna uniwersjada, może wtedy będą dwa złota - pocieszał siostrę jej trener, Bartosz Rusin.

Bardzo dobrze w short-tracku spisała się Magdalena Warakomska, która awansowała do finału A wyścigu na 1000 metrów. Zajęła w nim ostatnie miejsce i została sklasyfikowana na piątej pozycji. W finale B jechała Oliwia Gawlica, która w zawodach zajęła ósme miejsce. Monika Grządkowska odpadła w eliminacjach, podobnie jak panowie - Sebastian Hydzik i Michał Domański. Nasze panie za to doskonale spisały się w sztafecie, wygrywając finał B z reprezentacją Rosji.

Pozostali Polacy byli daleko od medalu. Swoją rywalizację zakończyli już alpejczycy - jedynym reprezentantem biało-czerwonych był Dominik Białobrzycki, który uplasował się na trzydziestej pozycji. Andrzej Dziedzic i Jakub Kłusak nie ukończyli przejazdu.

Polacy biegli we wtorek w biathlonowych biegach masowych. Wśród kobiet na 12,5 km czternastą pozycję zajęła Dominika Bielecka, pięć miejsc niżej była Karolina Trzaska, a na 21. miejscu uplasowała się Klaudia Cichoń. W biegu panów na 15 km Tomasz Jurczak był 23.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |