Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w piątym dniu

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Złoty medal Adama Cieślara był największym wydarzeniem dla polskiej ekipy w piątym dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach.

Polski multimedalista uniwersjadowy do sześciu poprzednich krążków - w tym czterech złotych - dołożył kolejny najważniejszy.

- Przed skokami trudno było wyrokować, jak będzie wyglądało podium - mówił Cieślar. Rzeczywiście, różnice po biegu były bardzo niewielkie, ale Polacy mieli powody do zadowolenia, bo na czele było dwóch Polaków - Paweł Słowiok i Cieślar. Choć biegi są mocniejszą stroną naszych kombinatorów, to jednak szanse na dwa medale były spore.

Po pierwszej kolejce skoków Słowiok spadł na trzecią lokatę, a Cieślar awansował na pierwszą. W drugim skoku Słowiok uzyskał odległość 92 metrów, przez co niewiele przegrał z Japończykiem Go Soneharą. Już wtedy było jasne, że medalu mieć nie będzie, bo Niemiec Tobias Simon i Adam Cieślar wydawali się być poza zasięgiem rywali. I tak rzeczywiście było - najpierw 97 metrów skończył Niemiec, później 95,5 Cieślar, ale po przeliczeniu punktów okazało się, że wypracowana wcześniej przewaga wystarczy.

- Na skoczni oddałem dwa dobre skoki. Szkoda, że Pawłowi trochę zabrakło do medalu - komentował Cieślar.

Pozostali startujący w piątek Polacy nie byli nawet blisko medalu. Najlepszą, ósmą pozycję, w łyżwiarskim biegu na 5 kilometrów zajęła Angelika Fudalej. Z kolei w wyścigu na 1000 metrów mężczyzn 35. pozycję zajął Wojciech Sut. Emocji nie mieliśmy też w biegach pościgowych biathlonistek i biathlonistów - wśród pań 19 była Karolina Trzaska, a 20 Dominika Bielecka, natomiast wśród mężczyzn 34. lokatę zajął Bartłomiej Filip. Cztery reprezentantki Polski startowały w alpejskim slalomie gigancie, a jedyna, która ukończyła konkurencję - Magdalena Kłusak zajęła 27. miejsce.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |