Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w siódmym dniu

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Trzy medale zdobyli w niedzielę uczestniczący w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach polscy sportowcy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli kombinatorzy norwescy Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz, a także snowboardzistka Katarzyna Rusin. Z kolei brązowy medal w drużynie wywalczyli skoczkowie Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela.

Cieślar i spółka wygrali z dużą przewagą, którą wypracowali sobie na trasie biegowej. Po konkursie skoków Polacy zajmowali czwarte miejsce, co było dobrą pozycją wyjściową, bo wiadomo, że w biegach w Ałmatach byli najlepsi.  Bieg zaczął Marusarz, który dogonił liderującego Japończyka, później trzydzieści sekund przewagi nad resztą stawki uzyskał Adam Cieślar, a dzieła dopełnił Paweł Słowiok. – Nasza taktyka była bardzo dobra, a każdy dołożył się do tego wyniku – mówił Marusarz.

- Zastanawialiśmy się z trenerem Janem Szturcem nad taktyką i uznaliśmy, że taka kolejność w sztafecie będzie najlepsza. I chyba mieliśmy rację – mówił trener kombinatorów Mateusz Wantulok, który do niedawna był zawodnikiem, a na uniwersjadzie przed dwoma laty zdobył medal w starcie masowym.

Polscy kombinatorzy wyjeżdżają z Ałmatów we wtorek w sumie z czterema medalami, bo w rywalizacji indywidualnej brąz dołożył też Słowiok. – Jestem bardzo zadowolony, bo nasza dyscyplina wiedzie tutaj prym – mówił Słowiok.

Tuż przed triumfem kombinatorów ze złota cieszyła się Katarzyna Rusin. Reprezentantka Polski w snowboardowej konkurencji slopestyle znokautowała rywalki zarówno w kwalifikacjach, jak i finale. – Trasa była tak zbudowana, że nie mogłam oglądać rywalem. Trudno było ocenić je przed startem – mówiła Polka.

Rusin przyjechała na uniwersjadę już w jej trakcie, a przed nią jeszcze start we wtorek, w konkurencji big air. Jak sama mówi, „big air jest łatwiejszy”...

Wieczorem członkowie polskiej ekipy mogli emocjonować się konkursem drużynowym skoczków. Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela od początku byli mocnymi kandydatami do medalu. – Wszyscy skakaliśmy równo i fajnie, bo nasza przewaga spokojnie rosła – mówił Kantyka.

Z dobrej strony pokazała się też w niedzielę sztafeta mieszana w biathlonie. Karolina Trzaska, Dominika Bielecka, Tomasz Jurczak i Bartlomiej Filip zajęli czwarte miejsce, choć uczciwie trzeba przyznać, że do podium mieli sporą stratę.

Pozostali Polacy nie zachwycili na arenach uniwersjady. Na stoku Shymbulak Polacy rywalizowali w drużynowym mieszanym slalomie równoległym. W pierwszej rundzie nasi alpejczycy wpadli na Kanadyjczyków i przegrali 1:3. Jeden wygrany przez biało-czerwonych wyścig to dzieło Jakuba Kłusaka.

Na torze Medeo łyżwiarze szybcy rywalizowali w wyścigach drużynowych. Polki w składzie Urszula Włodarczyk, Angelika Fudalej, Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik przegrały finał C i zakończyły udział na szóstej lokacie, a Polacy – Daniel Tylka, Marcin Bachanek, Michał Ostaszewski i Wojciech Sut – po porażce w finale D zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.

W niedzielę rywalizację rozpoczęli zawodnicy w short-tracku. Na dystansie 1500 metrów najlepiej spisała się Magdalena Warakomska, która zajęła drugie miejsce w finale B, czyli skończyła udział na ósmej pozycji. Jej koleżanki Oliwia Gawilca i Monika Grządkowska oraz koledzy Michał Domański i Sebastian Hydzik odpadli w kwalifikacjach.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |