Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w trzecim dniu

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Czwarte miejsce zajmują w klasyfikacji medalowej po czwartym dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach polscy sportowcy. W środę powiększyli swój dorobek do siedmiu krążków.

Bohaterami dnia byli biało-czerwoni kombinatorzy norwescy, którzy wywalczyli srebro (Adam Cieślar) i brąz (Paweł Słowiok). Obaj awansowali na wyższe lokaty po dobrym biegu, bo po konkursie skoków zajmowali miejsca, odpowiednio, trzecie i siódme.

Cieślar, który przed środowym startem miał już na swoim koncie pięć uniwersjadowych medali z dwóch poprzednich edycji, był jednym z najpoważniejszych kandydatów do złota. Niestety, najlepszy polski kombinator niedawno chorował, co przełożyło się niekorzystnie na jego dyspozycję. Na skoczni i trasie biegowej pokazał jednak wielką klasę, przegrywając tylko na samym finiszu z Rosjaninem Wiaczesławem Barkowem. Kapitalnie pobiegł też Słowiok, który szybko nadrobił stratę do wszystkich wyprzedzających go po konkursie skoków zawodników, po czym zapewnił sobie brązowy medal.

Z pozostałych polskich sportowców, którzy w środę pokazali się na arenach w Ałmatach, najbliżej medalu była skoczkini narciarska Magdalena Pałasz, która po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. Niestety, nie zdołała się poprawić i ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji. Z kolei w indywidualnym konkursie mężczyzn najlepszy z Polaków był Przemysław Kantyka, który zajął siódme miejsce. Po pierwszej serii wydawało się, że nieco namieszać w czołówce może Stanisław Biela, który skacząc z dziesiątej belki uzyskał 96,5 metra i zajmował siódme miejsce. W drugiej serii, choć rozbieg wydłużono, Biela oddał półtora metra krótszy krok i spadł na czternastą lokatę. Siedemnastą lokatę ex aequo zajęli Jakub Kot i Krzysztof Miętus, a pozostali biało-czerwoni, choć w komplecie zameldowali się w serii finałowej, uplasowali się na niższych pozycjach.

W kombinacji alpejskiej nieźle pokazał się Andrzej Dziedzic, który zajął dziewiątą lokatę. Siedem miejsc niżej był Jakub Kłusak, natomiast Michał Kłusak i Dominik Białobrzycki nie ukończyli slalomu, a Paweł Babicki supergiganta. Z kolei w rywali pań supergiganta nie skończyła Magdalena Kłusak.

Biało-czerwoni rywalizowali też na torze łyżwiarskim Medeo. Na dystansie 3000 metrów pań piętnasta była Angelika Fudalej, a Urszula Włodarczyk przewróciła się i musiała pojechać na badania do szpitala. W sprincie panów sklasyfikowano tylko - na 33. miejscu - Wojciecha Suta.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |