Uniwersjada Ałmaty 2017: sukces snowboardzistów - dominacja Polaków!

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Kolejny dzień rywalizacji snowboardzistów przyniósł polskiej ekipie aż trzy medale każdego koloru. Biało-czerwoni na razie dominują na snowboardowej trasie na stoku Shymbulak.

Już w kwalifikacjach slalomu równoległego było widać, że będzie dobrze, bo wśród pań najlepsza była złota medalista poniedziałkowego supergiganta Aleksandra Król, na trzecim miejscu była Weronika Biela, a na piątym Karolina Sztokfisz. Z kolei wśród panów w serii kwalifikacyjnej trzeci był Tomasz Kowalczyk, na siódmej pozycji uplasował się Oskar Kwiatkowski, a dziewiątej Michał Nowaczyk. Śmiało mogliśmy liczyć na medale.

- Byłbym na wyższym miejscu, gdyby nie nerwy. Warunki były trudne, ale z nimi bym sobie poradził - mówił Kwiatkowski.

Nowaczyk i Kowalczyk odpadli w ćwierćfinale, podobnie zresztą jak Król, która przegrała z Amerykanką Maggie Carrigan. Ta sama zawodniczka w półfinale pokonała Sztokfisz i w finale mierzyła się z Bielą. Polka po pierwszym wyścigu prowadziła z bardzo niewielką przewagą, ale w drugiej Amerykanka zanotowała wywrotkę i Biela mogła cieszyć się ze złota. Chwilę wcześniej brązowy medal, po wygranej z Kanadyjką Jennifer Hawkrigg, zdobyła Sztokfisz, dla której jest to już drugi brąz na tej uniwersjadzie, bo w poniedziałek zajęła trzecie miejsce w supergigancie.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że się udało, bo w poniedziałek zajęłam czwarte miejsce. Nie było dużo złości, bo bardzo cieszyłam się z medali dziewczyn. Ale minąć się z medalem było nieprzyjemnie, więc w drugim starcie chciałam pokazać się z jak najlepszej strony - mówiła Biela.

Z kolei wśród panów do strefy medalowej przebił się Kwiatkowski, który stanął przed szansą na złoto. W finale nie dał już jednak rady Rosjaninowi Bogdanowi Bogdanowowi, który wcześniej - w ćwierćfinale - wyeliminował Nowaczyka.

- Chyba daliśmy radę jako cała ekipa. Mogło być jeszcze lepiej, ale jest bardzo dobrze - komentował Kwiatkowski, któremu, podobnie jak Weronice Bieli, powrót do wioski zajął bardzo długo. W czasie, gdy nasi medaliści jechali kolejką linową nastąpiła awaria prądu i spędzili w powietrzu ponad pół godziny.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |