Uniwersjada Ałmaty 2017: zapowiedź występów Polaków w dniu 4 lutego

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka będą reprezentować Polskę w sobotnim konkursie par mieszanych w skokach narciarskich. Do konkursu zgłoszono dwanaście par, w tym po trzy z Japonii i Czech oraz dwie z Rosji.

Wydaje się, że z punktu widzenia polskiej reprezentacji to będzie najciekawsze wydarzenie siódmego dnia 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach, choć ciekawie może być także na torze łyżwiarskim. Skoczkowie rywalizację zaczną o godz. 11 polskiego czasu, a pięć godzin wcześniej na torze Medeo rywalizację na 1000 metrów rozpoczną łyżwiarki. Wśród nich będą reprezentantki Polski Andżelika Wójcik i Aleksandra Kapruziak. Z kolei o godz. 8 rozpoczną się zawody mężczyzn, którzy będą rywalizować na dystansie dziesięciu tysięcy metrów. Wśród szesnastu zgłoszonych zawodników są Polacy - Daniel Tylka i Marcin Bachanek.

Polacy rywalizować będą także w alpejskim slalomie gigancie i biegach narciarskich. Na stoku Shymbulak od godziny 5 rano czasu polskiego walczyć będą alpejczycy Andrzej Dziedzic, Jakub Kłusak i Dominik Białobrzycki, a godzinę później w kompleksie Alatau rozpoczną się sprinty mieszane. W polskiej drużynie pobiegną Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.

28. Zimowa Uniwersjada zakończy się w środę. Transmisję z zawodów przeprowadza telewizja Eurosport.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |