Uniwersjada Ałmaty 2017: zapowiedź występów Polaków w dniu 6 lutego

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Start Marcina Bachanka w łyżwiarskim biegu masowym to najpoważniejsza szansa medalowa dla uczestniczącej w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach reprezentacji Polski.

Bachanek wystąpi w pierwszej serii półfinałowej na torze Medeo o godz. 6.30 polskiego czasu. Dziesięć minut później w drugiej serii startować będzie Szymon Palka. Z kolei w biegu masowym pań odwołano półfinały, a zawodniczki wystartują od razu w finale, który rozpocznie się o godz. 8 czasu polskiego. Na liście startowej są dwie Polki - Angelika Fudalej i Andżelika Wójcik.

Na stoku Shymbulak zaprezentują się alpejki startujące w slalomie. Od godz. 5 rano polskiego czasu rywalizować będą Magdalena Kłusak, Katarzyna Mirek, Aleksandra Malinowska i Anna Kolasa.

O godz. 8.30 rywalizację w sztafecie 4x7,5 kilometra rozpoczną polscy biegacze narciarscy - Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec.

Poniedziałek będzie też drugim dniem zmagań łyżwiarskich wyścigów na krótkim torze. Od godz. 9 rano czasu polskiego w eliminacjach na dystansie pięciuset metrów  wystartują Monika Grządkowska (pierwsza seria eliminacyjna), Oliwia Gawlica (druga) i Magdalena Warakowska (czwarta). O godz. 9.20 rywalizację rozpoczną panowie, wśród nich Michał Domański (druga seria eliminacyjna) i Sebastian Hydzik (piąta).
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |