Uroczyste podsumowanie sezonu żużlowego - 3 października w nSport+

Uroczyste podsumowanie...
Pięćset osób zaszczyci swoją obecnością Galę PGE Ekstraligi, która już 3 października odbędzie się w Warszawie i podsumuje nie tylko sezon 2016 w Najlepszej Żużlowej Lidze Świata, ale także minione dziesięciolecie rozgrywek.

Ponad sto dwadzieścia tysięcy fanów żużla zdecydowało się oddać głosy na oficjalnej stronie PGE Ekstraligi. To właśnie kibice zadecydują o wyborze laureatów w pięciu kategoriach Gali. Najlepszy żużlowiec minionej dekady odbierze „Złotego Szczakiela” - nagrodę w postaci statuetki nazwanej tak na cześć Jerzego Szczakiela - mistrza świata na żużlu z 1973 roku. Transmisję z Gali zapewni nSport+.

Minionej niedzieli poznaliśmy Drużynowego Mistrza Polski na żużlu. Rozgrywki PGE Ekstraligi wygrał zespół Stali Gorzów. Finałowe zmagania na stadionie im. Edwarda Jancarza oglądał komplet 16.425 kibiców. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również transmisja telewizyjna w nSport+. Skumulowana oglądalność finałów Najlepszej Żużlowej Ligi Świata i Magazynu PGE Ekstraligi w nSport+ za miniony weekend to 338 tys. widzów.  

26 września zakończyło się najważniejsze głosowanie dla kibiców żużla, którego wyniki poznamy podczas Gali PGE Ekstraligi 3 października. Fani wybierali najlepszego polskiego zawodnika PGE Ekstraligi, najlepszego zawodnika zagranicznego, odkrycie sezonu, juniora, a także najlepszego trenera/menedżera, którzy swoje nagrody odbiorą podczas uroczystej Gali PGE Ekstraligi.

Głosowanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem fanów czarnego sportu. Ponad sto dwadzieścia tysięcy głosów, które zostały zarejestrowane w pięciu kategoriach, jest dowodem na niesłabnącą popularność Najlepszej Żużlowej Ligi Świata.

Gwiazdy światowego sportu m.in. Zofia Klepacka, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, a także niekwestionowany autorytet trenerski Tałant Muszanbietowicz Dujszebajew, będą wręczały „Szczakiele” w „Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre”. Statuetka „Szczakiela” trafi też do aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski - zespołu Stali Gorzów.

Z kolei w ramach kategorii wyścig sezonu oraz zawodnik dziesięciolecia Ekstraligi Żużlowej decydujący głos należał będzie do Kapituły Gali PGE Ekstraligi, złożonej z ekspertów (Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Jarosław Galewski, Michał Korościel, Dariusz Ostafiński). Jej decyzję kibice poznają w trakcie transmisji wydarzenia, która rozpocznie się 3 października o godzinie 20:30 w nSport+.
Zobacz także:
Gala boksu w nc+: pogromca Szpilki w obronie pasa mistrzowskiego WBC i pierwsza walka Ugonoha w USA Piłkarski weekend w nc+: starcie mistrza z Liverpoolem i wizyta „Słoni” na Łazienkowskiej Cavaliada Tour w nc+: emocjonujący finał jeździeckiej rywalizacji Europejskie puchary w nc+: czy Kamil Glik zatrzyma Manchester City? Sportowy tydzień w nc+: mnóstwo piłkarskich emocji, finał Cavaliada Tour i boks LOTTO Ekstraklasa w nc+: starcie lidera w Niecieczy i pierwszy mecz Legii po remisie z Ajaxem

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |