VII edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1

Warszawski biurowiec Rondo 1 na stałe wpisał się już w krajobraz Warszawy, stając się symbolem nowoczesności i prestiżu. Nie inaczej jest z organizowanym w budynku Biegiem Na Szczyt Rondo 1, który 11 marca 2017 roku odbędzie się już po raz siódmy.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to nic innego, jak rywalizacja w bieganiu po schodach, z metą zlokalizowaną na 37. piętrze warszawskiego biurowca. Co roku impreza przyciąga rzesze amatorów, a także najlepszych zawodników z zagranicy i polskie gwiazdy.

- Cieszymy się, że 11 marca 2017 możemy ponownie zaprosić do Rondo 1 - mówi Marek Jakubiak, Head of Real Estate, Central & Eastern Europe w Deutsche Asset Management. - Nie zmienia się również główny cel zawodów, którym jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Cały dochód z opłat startowych zawodników zostanie przekazany właśnie na ten cel. Do tej pory udało nam się zebrać blisko 150 tysięcy złotych - dodaje.

Wiadomo już, że rejestracja internetowa do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1 zostanie uruchomiona w styczniu 2017 roku. Dokładny termin zostanie podany wkrótce. Opłata startowa wyniesie 40 złotych, a na liście startowej znajdzie się miejsce dla 500 osób.

- Po więcej informacji zapraszamy w najbliższych tygodniach na nasz profil facebookowy „Bieg Na Szczyt Rondo 1”. Aktualnie trwają prace nad zupełnie nową odsłoną strony internetowej www.biegnaszczyt.pl. Gdy zostanie uruchomiona, zawodnicy znajdą na niej wszelkie niezbędne informacje, a także liczne materiały filmowe i zdjęciowe z ubiegłych lat - zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. Wśród kobiet triumfowała Polka, Anna Ficner.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

- Całkowita wysokość budynku: 192 m
- Liczba pięter do pokonania: 38
- Przewyższenie: 142 m
- Liczba schodów do pokonania: 836
- Liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
- Liczba nawrotów: 76 
Zobacz także:
Czy Łobodziński zrewanżuje się Riedlowi? Zobacz wieczorną panoramę Warszawy z wysokości 37. piętra! Michael Reichetzeder: W naturze człowieka zapisane jest dążenie na szczyt Czołowi zawodnicy potwierdzają start w mistrzostwach Europy! Gwiazdy pomogą dzieciom, biegając po...schodach!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |