Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Orlen Wisły z Flensburgiem

Velux EHF Liga Mistrzów:...
Orlen Wisła Płock w 10. kolejce Ligi Mistrzów przegrała 30:37 z SG Flensburg-Hendewitt. Wicemistrzowie Polski zaprezentowali dobry handball. Na lidera Bundesligi jednak to nie wystarczyło.

Gospodarze na początku pierwszej połowie przegrywali już 5 golami (8:13). Wówczas trener Piotr Przybecki zmienił ustawienie w defensywie, a to pozwoliło znacznie odrobić straty. Do przerwy wiślacy często grali na dystansie bramki kontaktowej.

Po zmianie stron goście ponownie szybko wypracowali 5-bramkowe (19:24) prowadzenie. Trudny do upilnowania był zwłaszcza serbski skrzydłowy Bogdan Radivojević (9 goli), który z dużą łatwością powiększał swoje konto. Duże problemy gospodarzom stwarzał bramkarz Kevin Moeller. Kibice zobaczyli wiele widowiskowych trafień z obu stron. Tempo meczu naprawdę mogło się podobać. W szeregach gospodarzy wystąpiła trójka bramkarzy. Ani Rodrigo Corrales czy też Adam Morawski i Marcin Wichary w wielu sytuacjach nie byli w stanie powstrzymać zespołowo grających zawodników gości.

Za sześć dni do Orlen Areny przyjedzie duński Bjerringbro-Silkeborg. Mecz najprawdopodobniej zadecyduje, która z drużyn awansuje do fazy TOP-16.

Orlen Wisła Płock - SG Flensburg-Hendewitt 30:37 (16:18)

Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron wygrywa z MOL-Pick Szeged! Velux EHF Liga Mistrzów: Telekom za mocny dla płocczan Marko Tarabochia z nowym kontraktem Velux EHF Liga Mistrzów: minimalna porażka kielczan z Celje Pivovarną Velux EHF Liga Mistrzów: Orlen Wisła wygrywa z Bjerringbro-Silkeborgiem!