Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień pierwszy

Volvo Gdynia Sailing Days...
Pierwszy dzień 17. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days 2016 stał pod znakiem zbyt silnego wiatru. Z tego względu nie odbył się żaden z pięciu zaplanowanych wyścigów w klasie 29er.

- Górna granica siły wiatru dla tej bardzo szybkiej klasy wynosi 25 węzłów, tymczasem w szkwałach osiągał on nawet prędkość 34 węzłów. W tych warunkach zdecydowaliśmy się odwołać czwartkowe wyścigi - wyjaśnił główny sędzia regat Sebastian Wójcikowski.

10 załóg w klasie 29er rozpocznie zmagania w piątek. W tym gronie są również Brytyjki Bilbrough Courtney i Hanna Brant, a także ubiegłoroczne mistrzynie Polski Aleksandra Melzacka i Maja Micińska (YKP Gdynia). Na starcie nie zabraknie również ich klubowych kolegów, zwycięzców poprzedniej edycji VGSD, Mikołaja Staniula i Kajetana Jabłońskiego. W planie zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Europy jest 15 wyścigów - triumfatora poznamy w niedzielę.

Osiem startów czeka natomiast żeglarzy w klasach Open BIC i Optimist, którzy za Zatoce Gdańskiej ścigać się będą przez trzy dni - od piątku do niedzieli. Ci pierwsi rywalizują w ramach Pucharu VGSD, natomiast "Optimiści" w Pucharze Trenerów YKP.

- W piątek spodziewamy się bardziej sprzyjającej pogody. Zgodnie z prognozą siła wiatru nie przekroczy 12 węzłów, zatem powinniśmy rozegrać komplet wyścigów. Pięć razy na starcie mają stanąć skiffiści, a po trzy zawodnicy w pozostałych klasach. Nie zmienia to faktu, że te warunki będą dla młodych i niedoświadczonych żeglarzy rywalizujących w grupie B Optimista sporym wyzwaniem - zapewnił Wójcikowski.
Zobacz także:
Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień jedenasty Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień dziesiąty Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień dziewiąty Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień ósmy Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień siódmy Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień szósty

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |