W Łodzi zakończyły się Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce

Karolina Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki oraz Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą uzyskali najlepsze według punktacji IAAF wyniki podczas Mistrzostw Polski AZS, które odbyły się w Łodzi.

Oboje zdobyli minima na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

W drugim dniu zawodów nie zawiodła wielka faworytka, czyli brązowa medalistka Mistrzostw Świata i mistrzyni Uniwersjady Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin), która wynikiem 72.87 wygrała konkurs rzutu młotem. Tuż za nią znalazła się szósta zawodniczka ostatnich MŚ Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), która uzyskała wynik gorszy o 22 cm.

W punktacji dwudniowej imprezy na stadionie AZS Łódź zwyciężył OŚ AZS Poznań przed KS AZS AWF Kraków i KS AZS AWF Wrocław. W punktacji uczelni najlepszy był AWF Wrocław, który na podium wyprzedził AWF Kraków i AWFiS Gdańsk.

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw Polski AZS w Łodzi:

200 m kobiet

1. Karolina ZAGAJEWSKA (AZS Łódź) 24.18   
2. Kamila CIBA (OŚ AZS Poznań) 24.30        
3. Natalia WĘGLARZ (AZS AWF Katowice) 24.61

800 m kobiet

1. Katarzyna CHRYCZYK (KS AZS AWF Kraków) 2:11.95       
2. Paulina GÓRAK (KS AZS AWF Kraków) 2:13.14       
3. Julia KUDLIŃSKA (KS AZS AWF Kraków) 2:15.94

3000 m kobiet

1.  Patrycja KAPAŁA (AZS AWF Katowice) 9:46.86
2. Anna SZYJKA (AZS AWF Katowice) 9:52.06
3. Mariola STASIEWICZ (MKS Żak Biała Podlaska) 10:02.97 

400 m przez płotki kobiet

1. Justyna SAGANIAK (UKS 55 Łódź) 58.32        
2.  Mirela WESOŁOWSKA (AZS KU Politechniki Opolskiej) 59.85
3. Joanna BANACH (KS AZS AWF Kraków) 59.96  

4x400 m kobiet

1. AZS AWF Katowice 3:40.02
2. AZS AWFiS Gdańsk 3:43.51  
3. AZS AWF Warszawa 3:47.25

Rzut oszczepem kobiet

1. Agnieszka GRUBBA (AZS AWFiS Gdańsk) 50.20
2. Marta KĄKOL (AZS AWFiS Gdańsk) 48.50
3. Dominika DABULIS (AZS AWFiS Gdańsk) 47.22

Rzut młotem kobiet

1. Malwina KOPRON (AZS UMCS Lublin) 72.87   
2. Joanna FIODOROW (OŚ AZS Poznań) 72.65
3. Katarzyna FURMANEK (KKL Kielce) 68.39   

Trójskok kobiet

1. Anna JAGACIAK MICHALSKA (OŚ AZS Poznań) 13.51
2. Adrianna SZÓSTAK (OŚ AZS Poznań) 13.41   
3. Agnieszka BEDNAREK (AZS Łódź) 13.07

200 m mężczyzn

1. Adrian WESELA (OŚ AZS Poznań)  21.41   
2. Kacper KOZŁOWSKI (KS AZS UWM Olsztyn) 21.98
3. Bartosz LEWANDOWSKI (OŚ AZS Poznań) 22.07
3. Krzysztof PYTLIK (KS AZS AWF Wrocław) 22.07

400 m przez płotki mężczyzn

1. Jakub MORDYL (KS AZS AWF Kraków) 51.21 
2. Paweł GWIAZDOŃ (AZS AWF Katowice) 51.75
3. Robert BRYLIŃSKI (OŚ AZS Poznań) 51.81

800 m mężczyzn

1. Marek SZYMAŃSKI (MKLA Łęczyca) 1:52.24
2. Adam WŁODARCZYK (AZS Łódź) 1:52.88    
3. Michał KITLIŃSKI (AZS UMCS Lublin) 1:53.06

3000 m mężczyzn

1. Szymon TOPOLNICKI (AZS AWF Katowice) 8:33.77
2. Rafał MROWIŃSKI (KS AZS AWF Wrocław) 8:39.77
3. Szymon BELGRAU (OŚ AZS Poznań) 8:43.00

4x400 m mężczyzn

1. AZS Łódź 3:14.39
2. KS AZS AWF Kraków 3:15.53
3. AZS AWF Warszawa 3:18.81

Rzut oszczepem mężczyzn

1. Hubert CHMIELAK (AZS AWFiS Gdańsk) 75.04
2. Wojciech SUMIŃSKI (AZS AWF Warszawa) 69.17    
3.  Rafał GIEREK (AZS AWF Warszawa) 68.69   

Skok wzwyż mężczyzn

1. Bartłomiej BEDENICZUK (KS AZS AWF Biała Podlaska) 1.98
2. Marek PILICHOWSKI (KS AZS AWF Wrocław) 1.90
3. Wojciech KAWALER (KS AZS AWF Wrocław) 1.85

Rzut młotem mężczyzn

1. Kamil SWANCAR (OŚ AZS Poznań) 58.98    
2. Marcin WROTYŃSKI (OŚ AZS Poznań) 58.85    
3. Marcin KUŹNIAREK (MKS Zduńska Wola) 55.19

Skok o tyczce mężczyzn

1. Damian TOMALIK (AZS AWF Warszawa) 4.80    
2. Hubert SWATOWSKI (KS AZS AWF Wrocław) 4.60     
3. Stanisław SZEWCZYK (KS Warszawianka Warszawa) 4.40     

Trójskok mężczyzn

1. Piotr MAŃCZUK (AZS AWFiS Gdańsk) 15.41     
2. Jan KULMACZEWSKI (UKS Misiaczki Pruszków) 15.26    
3. Piotr FORMANIEWICZ (AZS AWFiS Gdańsk) 15.16     

Punktacja klubowa

1. OŚ AZS Poznań 240 pkt
2. KS AZS AWF Kraków 163 pkt
3. KS AZS AWF Wrocław 163 pkt

Punktacja uczelni

1. AWF Wrocław 282 pkt
2. AWF Kraków 225 pkt
3. AWFiS Gdańsk 185 pkt

Najlepsze wyniki zawodów - kobiety (wg punktacji IAAF)

1. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) 100 m ppł 12,97 s (w el.)
2. Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) rzut młotem 72,87 m
3. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) rzut młotem 72,65 m

Najlepsze wyniki zawodów - mężczyźni (wg punktacji IAAF)

1. Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław - AWF Wrocław) pchnięcie kulą 20,09 m
2. Jakub Mordyl (KS AZS AWF Kraków) 400 m ppł 51,21 s
3. Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia) 100 m 10,43 s (w el.)












Zobacz także:
Dobre wyniki lekkoatletów na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |