W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu

Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia o 13.30 zainaugurowany zostanie 74. sezon, który w tym roku potrwa do 18 listopada.

Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono 61 koni. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach.

Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną na stołecznym Torze Służewiec. 

Co nas czeka 22 kwietnia na Torze Służewiec? 

Niedzielna wycieczka na służewiecki tor to znakomita okazja do spędzenia kilku chwili z dala od wielkomiejskiego zgiełku, gdzie można odpocząć, a równocześnie przeżyć sportowe emocje związane z rywalizacją dżokejów i koni na torze. 

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość m.in. poskakać na minibungee, pojeździć kolejką, wziąć udział w warsztatach plastycznych czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na widzów czekać będzie także strefa gastronomiczna.

Tradycyjnie w pierwszym wyścigu o Nagrodę Dandolo – Handikap Otwarcia wystąpią 4-letnie i starsze folbluty. W siedmiokonnej stawce nie ma wyraźnego faworyta. Będzie to w dużej mierze wyścig amazonek, bo siedem zgłoszonych koni aż pięć dosiadać będą panie.

Interesująco zapowiada się bieg o Nagrodę Skowronka. Wydaje się, że gonitwa ma dwóch faworytów: siedmioletniego Salmana Al Khalediaha i czteroletniego Mohacza. Jednak nie można też lekceważyć z powodu sporej ulgi wagi dwóch czterolatków: Monthera Al Khalediaha oraz Purhiba.

W trzeciej gonitwie dnia o Nagrodę Generała Władysława Andersa zobaczymy aż 11 trzylatków. W licznej stawce wyróżniają się przede wszystkim te, które odniosły po jednym zwycięstwie w wieku dwóch lat, a więc Sileroy, Ragane i Królowa Ecosse.

W głównym wyścigu pierwszego dnia sezonu - Memoriale Tomasza Dula spotka się siedem trzylatków, z których każdy może się znaleźć w pierwszym derbowym zapisie. 

Co nas czeka w Sezonie 2018?

Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2018 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (22 kwietnia), Nagroda Wiosenna (19 maja), Nagrodę Rulera (20 maja), Derby Galę (1 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (29 lipca), Dzień Arabski (12 sierpnia), Nagrodę St. Leger (26 sierpnia), Nagrodę Westminster Freundschaftpreis (2 września) oraz Wielką Warszawską (24 września).

Partnerem Głównym Sezonu 2018 została niemiecka firma z branży nieruchomości - Westminster Unternehmensgruppe. Firma posiada bogate doświadczenie sponsoringowe na rynku niemieckim. Wystarczy wspomnieć, że wspiera wyścigi konne na berlińskim torze Hoppegarten oraz m.in. klub piłkarski 1. FC Union Berlin.

Jak najlepiej dostać się w niedzielę na Tor?

Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co kwadrans z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem - wjazd od ulicy Puławskiej 266.

Bilety wstępu od 5 zł. Bilety do nabycia również na www.eventim.pl  

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl 


Zobacz także:
Wielkie ściganie i piękne kapelusze na warszawskim Służewcu Ciekawy weekend na Torze Służewiec - Bush Brave i Shannon Queen w akcji! Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Przedostatni dzień sezonu 2016

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |