Wielkie ściganie i piękne kapelusze na warszawskim Służewcu

W najbliższą niedzielę 1 lipca na Torze Służewiec odbędzie się Gala Derby - wielkie wydarzenie wyścigowe.

Tego dnia oprócz sportowych emocji na gości toru czekać będzie wiele atrakcji m.in. konkurs dla pań na najpiękniejszy kapelusz. Bomba w górę o 14:00!

Podczas niedzielnej Gali rozegranych zostanie 8 gonitw. Najważniejszą z nich jest Derby (17:45) - klasyk dla koni pełnej krwi angielskiej. Prestiż biegu o Błękitną Wstęgę wynika m.in. z faktu, że mogą w nim startować jedynie 3-letnie konie. Oznacza to, że koń może wziąć w nim udział jedynie raz w życiu. W tym roku zgłoszono do niego 18 wierzchowców (16 ogierów i 2 klacze). Wśród zapisanych koni warto zwrócić uwagę na ogiery: Fabulous Las Vegas - zwycięzca gonitw o Nagrody Rulera i Iwna; Medrock - triumfator tegorocznej Nagrody Strzegomia; Fox Trot Galeste - najlepszy w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego oraz klacz Akademię - pierwszą w biegu o Nagrodę Soliny. Suma nagród w Derby wynosi 175 000 zł (100 tys. zł za pierwsze miejsce). W tym roku dodatkowe nagrody w wysokości 50 000 zł dla pierwszej piątki ufundowała firma Westminster - Partner Główny Sezonu 2018.

Pierwowzór polskiego Derby ustanowił w 1780 roku w Anglii XII Lord Derby. Pierwsze warszawskie Derby odbyły się na Polu Mokotowskim w 1896 roku.

Oprócz gonitwy dnia warto zwrócić uwagę na gonitwę o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego dla najlepszych 4-letnich i starszych folblutów (godz. 16.45). Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w Memoriale Fryderyka Jurjewicza (godz. 15.30) oraz w gonitwie o Nagrodę Novary (godz. 16.00).

W trakcie Gali Derby odbędzie się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Co roku jego uczestniczki prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy, które są dodatkową atrakcją tego dnia. Na panie, których kapelusze zauroczą jury, czekają atrakcyjne upominki.

Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość pojeździć elektryczną kolejką, poskakać na minibungee, wspiąć się na ściankę czy zrobić zdjęcie w fotobudce.
Zobacz także:
Ciekawy weekend na Torze Służewiec - Bush Brave i Shannon Queen w akcji! W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Przedostatni dzień sezonu 2016

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |