Wikipedia niebezpiecznym narzędziem dla dziennikarzy?

Każdy szanujący się dziennikarz, nie tylko sportowy, dobrze wie, że tworzona przez internautów Wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Nie każdy jednak rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków...

Na przykład David Anderson, dziennikarz "Daily Mirror". Brytyjczyk, który prowadził relację z meczu Manchesteru City z Omonią Nikozją w ramach Pucharu UEFA, ośmieszył się jak mało kto.

W jego artykule pojawiła się informacja o tym, że "nieliczni, ale wierni fani Omonii nazywają się "The Zany Ones" (w wolnym tłumaczeniu: "błazny"), noszą czapki zrobione ze zniszczonego obuwia, a jedną z ich przyśpiewek jest piosenka "o małym kartofelku".

O ile angielscy fani, czytając rewelacje pana Andersona, jedynie nieśmiało się uśmiechali, o tyle cypryjscy kibice mogli poczuć się urażeni. Okazało się bowiem, że ktoś postanowił sobie zrobić żart i podobną informację zamieścił na portalu Wikipedia.org. Nieświadomy dziennikarz bezrefleksyjnie skopiował zawarte tam treści, a teraz musi tłumaczyć się przed swoimi przełożonymi.

Nie trudno się bowiem domyślić, że czapki ze starych butów i piosenka o małym kartofelku to tylko wymysł pewnego kreatywnego dowcipnisia.


Zobacz także:
Żurawski zapewnił zwycięstwo Omonii Kotorowski przejdzie do Omonii? Wysoka wygrana Omonii nad Anorthosisem Puchar UEFA: Manchester City pokonuje Omonię Nikozja

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |