WinVentures inwestuje w projekt czołowego polskiego kierowcy rajdowego

WinVentures, fundusz venture capital, zarządzany przez Piotra Wiśniewskiego objął 49 proc. udziałów w spółce Moto Pewniak, której założycielem jest Tomasz Kuchar, czołowy polski kierowca rajdowy i tegoroczny mistrz Polski w rallycross.

Tomasz Kuchar i WinVentures chcą zdynamizować rynek sprzedaży i weryfikacji używanych samochodów w Polsce i w Europie w modelu peer-economy, z którego wyrosły takie podmioty jak Uber i BlablaCar. Inwestycja funduszu wynosi 6,3 mln złotych. 

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej platformy internetowej AutoMotoGO.com, za pośrednictwem której potencjalni nabywcy używanych samochodów mogą zamówić i zapłacić za usługę sprawdzenia samochodu, z pomocą społeczności zaangażowanych użytkowników.

- W Polsce i w Europie dokonuje się rocznie ponad 23 mln sprawdzeń używanych aut, a ponad 80 proc. sprzedających w Polsce podaje nieprawdę w ogłoszeniach. AutoMotoGO to najszybszy i najtańszy sposób na sprawdzenie używanego samochodu. Serwis www.AutoMotoGO.com zaspokoi potrzebę wstępnej weryfikacji stanu samochodu wśród kupujących używane auta z ogłoszeń prywatnych bez konieczności ponoszenia przez potencjalnego kupującego kosztów i czasu podróżowania na wstępne sprawdzenie oferty - mówi Tomasz Kuchar. 

Rynek aut używanych i części samochodowych w Polsce to największy rynek pod względem wielkości i wartości sprzedaży w Europie. Usługa AutoMotoGO.com oferuje możliwość dzielenia się czasem i doświadczeniem dla 10 milionów osób w Polsce, które deklarują zainteresowanie motoryzacją oraz dla 1,5 miliona kupujących samochody używane każdego roku w Polsce. 

- Oferujemy dodatkowe źródło przychodów dla sprawdzających i mamy ambicję ‘ucywilizować’ rynek używanych samochodów w Polsce. Idealnie odpowiadamy na potrzebę społeczną - mówi Tomasz Kuchar.

- Nasza inwestycja na etapie start-up, posłużyła stworzeniu ostatecznej wersji produktu oraz wprowadzeniu go na rynek. Testy projektu wypadły bardzo obiecująco. Pieniądze zostaną wykorzystane głównie na rozwój technologiczny i reklamę. W następnej kolejności projekt, już za wypracowane pieniądze, zadebiutuje na wybranych rynkach europejskich, głównie tam, skąd do Polski przyjeżdża najwięcej używanych samochodów. Mamy bardzo rygorystycznie zdefiniowane kamienie milowe, obejmujemy udziały spółki w transzach i nie wykluczamy dalszego zaangażowania, jeżeli założenia w biznes-planie będą realizowane  – mówi Piotr Wiśniewski, prezes zarządu WinVentures.

W portfelu funduszu WinVentures jest już innowacyjny projekt aplikacji dla przewozu osób EcoCar. - Mocno interesujemy się rynkiem motoryzacyjnym i szukamy tutaj masowych innowacji procesowych i technologicznych - mówi Piotr Wiśniewski.

Serwis AutoMotoGO.com umożliwia wygodne i bezpieczne płacenie za usługi społecznościowe, z wykorzystaniem zewnętrznego procesora płatności. Spółka nie świadczy usługi przekazu pieniężnego, usługi przelewu środków pieniężnych, nie pośredniczy w transakcji finansowej.

 - W żadnym momencie realizacji zlecenia, na rachunek bankowy należący do serwisu nie trafiają środki członków naszej społeczności. Strony transakcji rozliczają się bezpośrednio z wykorzystaniem infrastruktury do płatności serwisu zewnętrznego procesora płatności. Spółka otrzymuje jedynie prowizję od kwoty zrealizowanej transakcji w systemie pasażowym. To pierwsze takie wdrożenie, które pozwala na bezpieczne płacenie w modelu peer-to-peer - mówi Paweł Osowski, prezes zarządu funduszu ONEX Capital Limited, udziałowiec w projekcie. 

Spółka prognozuje, że zrealizuje ok. 20 tys. sprawdzeń po pierwszym roku działalności i ponad 100 tys. sprawdzeń w trzecim roku działalności. Zarządzający liczą na pozyskanie 25 tys. konsultantów do 2018 roku. Już w tej chwili, przed premierą w serwisie zarejestrowało się 800 konsultantów. Spółka udostępni serwis AutoMotoGO.com oraz aplikację mobilną w pełnej funkcjonalności do końca 2016 roku.    

Idea automotoGO.com nawiązuje do globalnego trendu gospodarki współdzielenia,  z którego wyrosły takie podmioty jak Uber i BlablaCar, ale polski projekt nie naśladuje podobnego rozwiązania zagranicznego. Udziałowcami w spółce Moto Pewniak sp. z o.o., po dokonaniu podwyższania kapitału zakładowego, oprócz funduszu WinVentures i Tomasza Kuchara są Aleksander Godziło-Godlewski oraz Grzegorz Telega - doświadczeni managerowie, a także butikowy fundusz ONEX Capital Limited.
Zobacz także:
Tomasz Kuchar: Teatr jednego Ogiera Marka PROLINE sponsorem Tomasza Kuchara Pierwsze punkty w RSMP 2010 zdobyte! Rajdowa pomoc z gwiazdami rajdów i show biznesu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |