Wojciech Szulc wygrywa na zakończenie sezonu GSMP

Finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostały w miniony weekend na podkarpackiej trasie z Korczyny do Czarnorzek. Na trasie oprócz polskich kierowców rywalizowali po raz pierwszy najszybsi kierowcy Mistrzostw Słowacji.

Pogoda w okolicach Krosna ponownie nie rozpieszczała zawodników i wprowadziła wiele emocji. W sobotę kierowcy pierwszy podjazd przejechali po suchej nawierzchni. Drugi podjazd wyścigowy odbył się już jednak w strugach deszczu.

W stawce grupy N ponownie w tym sezonie wystartował reprezentant 4Motors – Wojciech Szulc, który za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X zdobył trzecie miejsce w sobotniej 13 rundzie oraz po raz pierwszy w tym sezonie w ostatniej rundzie stanął na pierwszy stopniu podium GSMP.

Niedziela na zakończenie rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski była bardzo łaskawa dla zawodników i kibiców. Nad Korczyną pojawiło się słońce, jednak poranna mgła zmusiła organizatora do przesunięcia startu 14 rundy na godzinę 10:00.

Wojciech Szulc:

Finałowe zawody GSMP w Korczynie były niesamowicie ciekawe. Szczególnie drugi dzień przyniósł mi wiele satysfakcji kiedy udało mi się po dwóch podjazdach wyścigowych stanąć na 1 miejscu podium w grupie N. To mój najlepszy wynik w karierze. Cieszę się jednak bardziej z poprawionego czasu. W 2014 roku pojechałem 2.13. tym razem urwałem 2 sekundy i najlepszy wynik podjazdu 4540 metrowej trasy to 2.11. Pogoda nie oszczędziła nas i tym razem. Jazda po mokrym i suchym asfalcie zmuszała do skupienia od startu do mety. W tym sezonie chyba oprócz zawodów w Banovcach za każdym razem padało. Ten rok w wyścigach górskich zleciał mi bardzo szybko. Powoli trzeba myśleć o sezonie GSMP 2017. Chcę jechać tym samym samochodem. Może uda się powalczyć o tytuł, który w tym roku odebrał mi Peter Jurena, który świetnie spisywał się podczas wszystkich rund. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Uczę się z wyścigu na wyścig, mój Lancer dzięki ekipie 4Motors jeździ bez awarii. Chciałem podziękować wszystkim kibicom GSMP za doping.


Zobacz także:
Igor Drotar Mistrzem Polski! Marcin Fiejdasz: Czekaliśmy na to bardzo długo 65 zawodników w Korczynie Finał GSMP w Korczynie Wojciech Szulc po GSMP Magura

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |