Wraca PGE Ekstraliga - najlepsza żużlowa liga świata!

Wraca PGE Ekstraliga -...
Zaczynamy z wysokiego "C", czyli rewanżu za zeszłoroczny finał! Spotkanie BETARD SPARTA Wrocław - FOGO UNIA Leszno rozpocznie kolejny sezon najlepszej żużlowej ligi świata - PGE Ekstraligi.

Po 195 dniach spragnieni adrenaliny kibice będą mogli poczuć emocje na żużlowych torach.

W sezonie 2018 w PGE Ekstralidze wystartuje 8 drużyn: BETARD Sparta Wrocław, Falubaz Zielona Góra, FOGO Unia Leszno, Get Well Toruń, MRGARDEN GKM Grudziądz, CASH BROKER Stal Gorzów, forBET Włókniarz Częstochowa i GRUPA AZOTY Unia Tarnów. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie FOGO Unia Leszno.

W składzie Mistrzów Polski na spotkanie we Wrocławiu brakuje kontuzjowanego Piotra Pawlickiego. Menedżer Piotr Baron pod „2” wstawił do składu 16-letniego młodzieżowca, Tymoteusz Picza. W awizowanym składzie gospodarzy Rafał Dobrucki nie wystawił Maxa Fricke'a i wszystko wskazuje, że Australijczyka zobaczymy na inaugurację pod numerem „16”, który powrócił do PGE Ekstraligi od tego sezonu.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Gorzowie, gdzie Cash Broker Stal podejmie Get Well Toruń. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że do Gorzowa „wraca” Niels Kristian Iversen, który w zimowej przerwie przeniósł się do Torunia po startach w Stali w latach 2011-2017.  W awizowanym składzie gości znalazł się Chris Holder. Występ Australijczyka stoi pod znakiem zapytania, ponieważ boryka się problemami wizowymi i nie trenował jeszcze w Polsce. Jeżeli do niedzieli sytuacja nie ulegnie zmianie, to w Gorzowie w jego miejsce zobaczymy Grzegorza Walaska lub Jacka Holdera. Trener Stanisław Chomski rolę prowadzących parę powierzył nowemu kapitanowi Martinowi Vaculikowi, Krzysztofowi Kasprzakowi i Bartoszowi Zmarzlikowi.

Do PGE Ekstraligi wraca GRUPA AZOTY Unia Tarnów. Beniaminek w pierwszym meczu podejmie Falubaz Zielona Góra. W drużynie gości nie zobaczymy Martina Smolinskiego, który po upadku na sparingu w Gnieźnie odpocznie od żużla przez dwa tygodnie. Jak można było się spodziewać po zimowym okienku transferowym, prowadzącymi pary Unii będą Duńczycy Nicki Pedersen, Peter Kildemand oraz Kenneth Bjerre. Szkoleniowiec Falubazu w jednej parze umieścił Dudka i Zengotę, co może zapowiadać duet nie do pokonania.

W ostatnim inaugurującym sezon meczu MRGARDEN GKM Grudziądz zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa. Patrząc na przedmeczowe zestawienie w niedzielnym spotkaniu możemy się spodziewać trenerskich szachów. W składzie gospodarzy pod „16” zobaczymy Krystiana Pieszczka, co daje trenerowi Kempińskiemu duże pole manewru dysponując silnym rezerwowym. Szkoleniowiec Włókniarza, Marek Cieślak pod „4” umieścił Fredrika Lindgrena, który pojedzie w parze z Adrianem Miedzińskim.

W sezonie 2017 na trybunach PGE Ekstraligi zasiadło 623 186 widzów. Liczymy, że równie tłumnie kibice wypełnią stadiony w tym sezonie. Na żużlowy weekend synoptycy zapowiadają piękną, słoneczną pogodę.


Zobacz także:
GLS Poland Oficjalnym Partnerem PGE Ekstraligi Szeroka kadra kluczem w najlepszej żużlowej lidze świata. Leszno faworytem bukmacherów Żużlowcy PGE Ekstraligi w roli modeli Kibice PGE Ekstraligi razem na szczytny cel Rosnąca popularność PGE Ekstraligi w nSport+. Ponad pół miliona widzów na trybunach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |