Wychowanie z karate - 2. Międzynarodowa Naukowa Konferencja BUDO

Na temat edukacyjnych wartości tradycyjnego karate-do dyskutowali uczestnicy 2. Międzynarodowej Naukowej Konferencji BUDO, która 13 października br. odbyła się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś”.

Spotkanie naukowców i ekspertów sztuk walki z całego świata m.in. z Austrii, Brazylii, Izraela, Japonii, Serbii, USA i Polski było okazją do podsumowania doświadczeń i badań nad wartościami karate oraz Budo i ich wpływu zarówno na dzieci (począwszy od wieku przedszkolnego), jak i na różne grupy społeczne. Karate stanowi nieocenioną pomoc wychowawczą w kształtowaniu silnego charakteru i osobowości, uczy umiejętnego rozwiązywania konfliktów oraz cech lidera. 

Kamil Zeidler, prof. UG, dyrektor Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego i współorganizator konferencji podsumował spotkanie słowami: „Było to niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie naukowe integrujące osoby zajmujące się dalekowschodnimi sztukami walki. Zgłębialiśmy walory edukacyjne i kulturowe sztuk walki, poruszaliśmy zagadnienia związane ze zdrowiem, rozwojem sportowym dzieci i młodzieży szkolnej, a także  związane z przeciwdziałaniem patologiom społecznym”.

„Przygotowaliśmy gotowy do wdrożenia na świecie program wychowawczy - doskonałą metodę w wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Karate tradycyjne kształtuje najwspanialsze cechy charakteru, kształtuje dobre nawyki, które nabywa się w młodym wieku. Chcemy objąć programem możliwie jak najwięcej dzieci” - powiedział Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego, która była organizatorem konferencji. 

Materiały zgromadzone podczas konferencji zostaną przekazane do UNESCO w celu oficjalnego uznania karate-do jako Światowego Dziedzictwa Kultury oraz promowania karate jako programu edukacyjnego na całym świecie.

Spotkaniu w Dojo - Stara Wieś patronował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. 

2. Międzynarodowa Konferencja Naukowa BUDO jest jednym z wydarzeń towarzyszących Mistrzostwom Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, które odbędą się w dniach 14-15 października 2016 r. w TAURON Arenie w Krakowie.


Zobacz także:
Świetny start Polaków na MŚ w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016! Największe święto karate za dwa dni w Krakowie! Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (zapowiedź) Polacy zdominowali VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |