Wygrana Legii w sparingu z SKK Siedlce

Wygrana Legii w sparingu z...
Koszykarze Legii Warszawa wygrali pierwszy mecz sparingowy przed sezonem 2016/17. Legioniści w Pomiechówku pokonali SKK Siedlce 82:78 (19:29, 27:12, 24:20, 12:17).

Po dziewięciu dniach obozu przygotowawczego w Pomiechówku, podopieczni trenera Piotra Bakuna rozegrali pierwszy sprawdzian, w którym musieli radzić sobie bez Marcela Wilczka. Podkoszowy w trakcie jednego z treningów doznał niegroźnego urazu i musi pauzować przez tydzień. Trener Legii wystawił pierwszą piątkę nieznacznie różniącą się od tej z ostatnich meczów poprzedniego sezonu: Łukasz Wilczek, Michał Aleksandrowicz, Grzegorz Kukiełka, Tomasz Andrzejewski, Adam Linowski. W zespole z Siedlec na parkiecie pojawił się były zawodnik Legii Damian Zapert. Zabrakło natomiast centra Rafała Rajewicza, który jest kontuzjowany i całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale w końcówce pierwszej kwarty siedlczanie wykorzystali błędy w defensywie Legii, wychodząc na 10-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie legioniści szybko odrobili straty i uzyskali przewagę. Trenerzy starali się wprowadzać zagrywki w ataku i obronie, trenowane podczas zajęć w ostatnich dniach. Obiecujący występ zaliczył nowy nabytek Legii Łukasz Pacocha, który ma stanowić realne wsparcie dla rozgrywającego Łukasza Wilczka, ale równie dobrze radzi sobie na obwodzie.

W drugiej połowie spotkania, warszawianie powiększyli przewagę do kilkunastu punktów, ale w końcówce czwartej kwarty do głosu znów doszło SKK. W pewnym momencie Legia prowadziła różnicą zaledwie dwóch punktów, ale ostatnie słowo należało do Pacochy, który przeprowadził akcję 2+1. Rywale mieli zbyt mało czasu na odwrócenie losów spotkania. Ostatecznie koszykarze z Warszawy wygrali różnicą czterech punktów. Na parkiecie pojawił się tylko jeden z pięciu młodzieżowców przebywających na zgrupowaniu w Pomiechówku - Marcel Kapuściński. W kadrze znalazł się również weteran koszykarskich parkietów, wychowanek Legii - Kamil Sulima, który trenuje z drużyną od 10 dni. Decyzja odnośnie jego przyszłości zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni. Najskuteczniejszym graczem na parkiecie był natomiast Adam Linowski (28 punktów).

Legia Warszawa - SKK Siedlce 82:78 (19:29, 27:12, 24:20, 12:17)

Legia: Linowski 28; Pacocha 13; Andrzejewski 11; Kukiełka 11; Malewski 8; Aleksandrowicz 6; Robak 5; Ł. Wilczek 0; Paszkiewicz 0; Kapuściński 0; Sulima.

SKK: Pławucki 18; Sobiło 11; Weres 11; Stefanik 10; Zapert 8; Czosnowski 7; Szymczak 7; Paul 6; Kołodziński 0.

Legia Warszawa - SKK Siedlce 92:82 (relacja) I liga: zdecydowana wygrana Legii w Lesznie Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 83:61 (relacja) Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66 (relacja) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa 53:84 (relacja, wypowiedzi) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa (zapowiedź)