Wyjątkowy trening z Lijewskim i Strlekiem!

Wyjątkowy trening z...
W poniedziałek, 19 marca, zawodnicy PGE Vive Kielce odwiedzili uczniów klasy 7A w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach.

Godzinny trening z chłopcami poprowadzili Krzysztof Lijewski i Manuel Strlek, udzielając młodym adeptom piłki ręcznej wielu cennych wskazówek związanych z grą na konkretnych pozycjach, rozgrywającego i skrzydłowego.

Tradycyjnie już, podczas obecności naszych zawodników w szkole, uczniowie, którzy na co dzień może nie są zbyt potulni, grzecznie słuchają wszelkich poleceń. Magia autorytetu działa i nic w tym dziwnego, bo od nikogo innego młodzi zawodnicy nie wyciągną tyle, ile od największych gwiazd światowego handballu.

Krzysztof Lijewski i Manuel Strlek rozpoczęli dzisiejszy trening od rozgrzewki, a następnie poprowadzili serię ćwiczeń przeznaczonych dla rozgrywających i dla skrzydłowych. Lijek z detalami wyjaśniał, jak należy minąć rywala ustawionego w obronie, a Manu jak ustawić się przy oddawaniu rzutu ze skrzydła. Musisz mieć stopę ustawioną w kierunku bramki, a nie na zewnątrz, żeby w powietrzu nie wykręcać barku - skrzydłowy demonstruje zarówno błędną jak i poprawną wersję, by dzieci zauważyły różnicę. A że to pojętna klasa, po chwili wszyscy wybijali się do skoku z idealnie ustawionej stopy, tuż przy linii szóstego metra. Po drugiej stronie boiska Lijek wywijał tułowiem esy i floresy, demonstrując zwody.

Lekcja zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. 
Zobacz także:
PGE Vive lepsze o trzynaście oczek od szczecinian Manuel Strlek w Vive Targi Kielce! Bundesliga: porażka "Lwów" z Gummersbach, 8 bramek Lijewskiego! Bundesliga: "Lwy" remisują z Lemgo, 6 bramek Bieleckiego! Bundesliga: "Lwy" górą w Hildesheim, 6 "oczek" Polaków

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |