Wyścigi NASCAR na żywo tylko w Motowizji!

Wyścigi NASCAR na żywo...
Motowizja zaprasza na kolejny sezon wyścigów NASCAR, który w tym roku wraca pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series.

Na fanów czeka wiele zmian, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Pierwsza transmisja wyścigu inaugurującego nowy sezon z toru Daytona International Speedway odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, o godz. 20.00. 

Początek sezonu - wyścig Daytona 500

Sezon 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Daytona Beach na Florydzie, gdzie rozegrane zostaną: wyścig niepunktowany Advance Auto Parts Clash, wyścigi kwalifikacyjne oraz inaugurujący zmagania o punkty - wyścig Daytona 500. Wszyscy fani przez 40 tygodni w roku, będą mogli śledzić NASCAR na antenie Motowizji, która transmituje zmagania najlepszych kierowców już drugi rok. Sama seria zyskała nowego sponsora tytularnego, firmę Monster Beverage Corporation i funkcjonować będzie pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Zmiana ta ma przyciągnąć młodszych fanów oraz unowocześnić organizację. 

- Daytona 500 to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. Tę nazwę można śmiało postawić obok takich klasyków jak Indianapolis 500, GP Monako czy Six Hours Of The Glen. Każdy z kierowców, którzy przystępują do tego wyścigu, ma wizję siebie dzierżącego trofeum Harley'a J. Earla. Aby dotrzeć do tego momentu, każdego z nich czeka jednak ogrom walki oraz potężna presja i tylko siła determinacji i pewna doza szczęścia może im pomóc w osiągnięciu celu. To buduję magię wyścigu Daytona 500 i czyni go tak niesamowitym widowiskiem za każdym razem. W tym roku dodatkowym elementem rozbudzającym ciekawość i zwiększającym emocje z pewnością będzie nowy format wyścigu, czyli rywalizacja podzielona jest na trzy części. Nie zapominajmy o debiutantach takich jak Eric Jones czy Daniel Suarez, dla których Daytona 500 będzie początkiem drogi w pucharowej serii. Pierwszy oficjalny wyścig Monster Energy Cup Series to także szansa na pokazanie się dla nowego sponsora, który w ogólnym obrazie wyścigów NASCAR z pewnością będzie chciał dodać coś od siebie - mówi Szymon Tworz.

- Tegoroczny sezon Monster Energy NASCAR Cup Series to początek nowej ery w wyścigach, które w Polsce, będziemy mogli śledzić, na żywo tylko w Motowizji. Start kolejnego sezonu będzie spektakularny i to nie tylko dlatego, że czołowa seria wyścigowa przeszła całkowity rebranding, ale z powodu zmian formatu rozgrywania samych wyścigów. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, na wyścig inaugurujący sezon 2017 - dodaje Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizja Sp. z o. o.

Zmiana formatu wyścigów

W nowym sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series każdy liczący się w klasyfikacji generalnej wyścig, będzie podzielony na trzy etapy. To ile będą trwały etapy, będzie uzależnione od toru, na jakim jest rozgrywany wyścig, a także od długości samego wyścigu. Po pierwszych dwóch etapach będą następowały neutralizacje i kilkuminutowe przerwy. Kierowcy, którzy zakończą pierwsze dwa etapy w Top 10 otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca otrzyma dziesięć punktów, każdy kolejny o jeden punkt mniej. Ponadto zwycięzca etapu otrzyma jeden punkt doliczany do specjalnej klasyfikacji punktów play-off. Punkty zbierane w klasyfikacji play-off będą doliczone do ogólnego dorobku kierowcy po rozpoczęciu fazy play-off - oczywiście, jeżeli dany kierowca będzie brał w niej udział. Koniec ostatniego etapu będzie także końcem wyścigu. Zwycięzca wyścigu otrzyma czterdzieści punktów do klasyfikacji generalnej, a także pięć punktów play-off. Pozostali kierowcy otrzymają jedynie punkty do klasyfikacji generalnej. Od 35 za drugie miejsce, aż do 1 za pozycje od trzydziestej szóstej do czterdziestej. 

Nowością będzie brak punktów bonusowych za prowadzenie w trakcie wyścigu, a także oficjalny tytuł dla najlepszego kierowcy sezonu regularnego, czyli tego etapu, w którym kierowcy walczą 
o punkty aby przedostać się do Play-off. Zmiany te mają zapewnić jeszcze bardziej emocjonujące wyścigi.

Cotygodniowe, godzinne podsumowania zmagań kierowców w Monster Energy NASCAR Cup Series emitowane będą, począwszy od 28 lutego, we wtorki, o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.

Lutowe nowości w Motowizji:

Monster Energy NASCAR Cup Series - wyścig inaugurujący nowy sezon z toru Daytona International Speedway: niedziela, 26 lutego, godz. 20:00.

Isle of Man 2016 TT - w każdy poniedziałek o 20:40 w Motowizji

AutoSpeed - w każdy poniedziałek o 22:00 w Motowizji
Zobacz także:
Więcej motorsportu na żywo w Motowizji Jeszcze więcej polskiego motosportu w Motowizji! Światowa czołówka kierowców samochodów turystycznych na antenie Motowizji Rywalizacja najlepszych rajdowców Europy w Rajdzie Azorów na antenie Motowizji Lutowe nowości w Motowizji - Wyspa Man i AutoSpeed

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |