Wywiad z Rudolfem Schenkerem - gitarzystą zespołu Scorpions

56. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa odbędzie się jak wiadomo pod hasłem „Legendy rocka - legendy żużla” z powodu koncertu legendarnego zespołu Scorpions podczas pierwszego dnia tej imprezy. Zapraszamy państwa do lektury rozmowy z Rudolfem Schenkerem gitarzystą zespołu Scorpions, która ma na celu promocję tego wydarzenia.Jak wspominacie dotychczasowe koncerty w Polsce?

- W pamięci mamy przede wszystkim koncert w Krakowie sprzed kilku lat. Było to coś niesamowitego. To jeden z koncertów, którego nigdy nie zapomnę. Mieliśmy wiele występów na całym świecie, chociażby w Kalifornii, gdzie graliśmy dla 350 tysięcy widzów. Wówczas jednak spodziewaliśmy się sporej liczby fanów. To co zobaczyliśmy w Krakowie, kiedy byliśmy dowożeni pod scenę, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Po prostu „morze ludzi”. Jechaliśmy i widzieliśmy te tłumy. Zresztą chyba nikt z organizatorów nie myślał, że na nasz koncert przyjdzie tyle ludzi. Według różnych źródeł – graliśmy wówczas dla 800 tysięcy widzów. Mogę teraz bez przesady, że był to jeden z najbardziej ekscytujących koncertów jaki daliśmy w historii. Również koncert we Warszawie będziemy wspominać długo, bo graliśmy wówczas zimą i było naprawdę bardzo chłodno. Pamiętam, że na scenie musiały pojawić się dodatkowe piece, bo inaczej ciężko byłoby grać na takim zimnie. Daliśmy wówczas niezłe show razem z naszym przyjacielem Dariuszem Michalczewskim.

Czego polska publiczność, która przyjdzie na koncert w Ostrowie może spodziewać się po Waszym występie?

- Zawsze, kiedy wyruszamy w kolejną światową trasę koncertową stawiamy sobie jakiś cel. Nie inaczej jest teraz. Każdy nasz koncert to swego rodzaju przesłanie. Chcemy dać ludziom jak najwięcej wrażeń, uczuć związanych z naszą muzyką, która jest ponadczasowa. Muzyka jest naszą inspiracją od pierwszych dni funkcjonowania zespołu. Chcemy przekazać publiczności, że bycie na koncercie jest tą chwilą, tym momentem, którym mają się cieszyć i dawać nam radość z tego, że możemy grać dla nich. Jeśli chodzi o repertuar koncertu w Ostrowie, planujemy zrobić podobnie jak przed trasą w Rosji, gdzie na naszej stronie publiczność może głosować na swoje ulubione utwory, które zagramy w trakcie tej trasy. Przed koncertem w Polsce będzie podobna możliwość. Myślę, że jest to zarówno dobre dla publiczności, która może ułożyć swoją playlistę jak i dla nas, bo wiemy, co mamy grać dla fanów z danego kraju. Gusta publiczności są przecież różne w zależności od zakątku świata.

Kiedy zatem polska publiczność będzie mogła głosować?

- W tej chwili jeszcze trwa głosowanie na trasę koncertową w Rosji. Jeśli dobrze pamiętam, koncert w Ostrowie jest po trasie na wschodzie, więc zaraz po zakończeniu tego głosowania, uruchomimy na naszej stronie możliwość głosowania dla polskich fanów.

Wasz koncert w Ostrowie odbędzie się przy okazji turnieju żużlowego. Czy wiecie w ogóle, czym jest speedway?

- Speedway? Szczerze przyznam się, że nie. Nie byłem nigdy na takich zawodach. Jestem za to fanem wyścigów samochodowych na torze Nurburging. To niezwykle niebezpieczne, ale jednocześnie ekscytujące zawody.

Wiemy, że przyjaźnicie się z polskim bokserem, Dariuszem Michalczewskim. Kogo ze słynnych sportowców znacie jeszcze osobiście?

- Znam tego słynnego amerykańskiego tenisistę…zapomniałem jego nazwiska. Toczył niesamowite pojedynki z Borisem Beckerem. John McEnroe. Przypomniałem sobie. Zresztą Becker też znam bardzo dobrze. Z innych dyscyplin – znam świetną łyżwiarkę figurową z Chin – Shen Xue. Z Formuły 1 poznaliśmy dobrze Michaela Schumachera, Mike Hakkinena. Znam Steffi Graff, ale także wielu innych sportowców. Świat sportu i muzyki często się przeplata.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |