ZABIEGANA MAMA - już po raz trzeci!

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy serdecznie zapraszają na bezpłatny rodzinny bieg pod hasłem ZABIEGANA MAMA, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2016 r. na terenie PGE Narodowy w Warszawie.

Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:00, a bieg główny czyli ZABIEGANA MAMA, odbędzie się o godz. 10:00. 

Ponadto odbędą się 4 biegi dodatkowe, a całemu wydarzeniu będzie towarzyszył piknik rodzinny „OdWAŻ SIĘ być zdrowym na Narodowym” z licznymi atrakcjami dla rodziców i dzieci. Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży. 

„Podobnie jak w poprzednich edycjach, chcemy zachęcić całe rodziny do wspólnej aktywności fizycznej. To wydarzenie jest skierowane zwłaszcza do mam, bo to one właśnie mają największy wpływ na styl życia swojej rodziny” - mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. 

“Aktywna, uśmiechnięta mama w dobrej formie to najlepszy dowód na to, że można i warto dbać o zdrowie. Chcemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Czy można lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym? Dlatego na linię startu zapraszamy wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza jest dobra atmosfera i wspólnie spędzony czas.”  - dodaje.

Dystans biegu głównego ZABIEGANA MAMA to 3 km w trzech pętlach wokół korony stadionu PGE Narodowy. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. 

W tym roku nowością będzie bieg SZYBKA TRÓJKA. Jest to dodatkowy bieg dla każdego, kto chce sprawdzić swoje tempo i lubi się ścigać. Wyłącznie ten bieg odbędzie się z elektronicznym pomiarem czasu. 

Harmonogram wydarzenia i zapisy: 

09.00 bieg SZYBKA TRÓJKA, 3 km, limit miejsc: 300 osób. Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawod...
10.00 bieg ZABIEGANA MAMA, 3 km, limit miejsc: 1000 osób (700 nowych zapisów oraz 300 z biegu Szybka Trójka). Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawod...

Biegi towarzyszące, bez dodatkowych zapisów, do udziału upoważnia posiadany numer startowy 

11.00 BIEG NA KÓŁKACH, 1 km, dla osób mających ochotę pokonać kilometr na lub z urządzeniem posiadającym koła, m.in wózkiem lub na rolkach, bez dodatkowych zapisów 
11.30 SZYBKA MAMA, 1 km; dla wszystkich lubiących szybkie tempo kobiet 
12.00 SZYBKI TATA 1 km; dla wszystkich mężczyzn szukających okazji do życiówki

Udział we wszystkich biegach jest bezpłatny. 

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają numery startowe i pamiątkową bawełnianą koszulkę, a na mecie biegu głównego ZABIEGANA MAMA pamiątkowy medal. Organizator przygotował pakiety startowe łącznie dla 1000 uczestników. 

Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie PGE Narodowy. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy już w piątek, 19 sierpnia, w godz. 16:00 - 19:00 oraz w sobotę̨, 20 sierpnia, w godz. 7:30-9:30. 

Oprócz biegów każdy chętny może wziąć udział w Pikniku „OdWAŻ SIĘ być zdrowym na narodowym”, który odbędzie się w godzinach 9.00-15.00. 

Swój udział zapowiedzieli m.in.: 

- Fundacja Nutricia, 
- Fundacja Wiewiórki Julii, 
- Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy, 
- Szkoła na Widelcu, 
- Kręgosłup w Działaniu, 
- Amp Futbol, Skakanka, 
- Happy Box, 
- FootMedica, 
- BuggyGym. 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie - OdWAŻ SIĘ być zdrowy na Narodowym z całą rodziną! 

Zapraszamy do udziału i kibicowania!Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |