Za nami drugi przystanek Pucharu Polski w Kitesurfingu

22 oraz 23 lipca na Cyplu Rewskim odbyły się drugie zawody z cyklu Pucharu Polski w kitesurfingu. Rywalizacja zgromadziła najlepszych zawodników również z zagranicy.

Po zwycięstwo sięgnął aktualny mistrz Dominikany Posito Martinez, a trzecie miejsce zajął siedmiokrotny Mistrz Polski, Victor Borsuk.

Zawody Aztorin Kite Challenge odbyły się w jednym z najbardziej malowniczych miejsc nad polskim morzem - na Cyplu Rewskim. W kategorii Freestyle Open na starcie stanęło 14 kitesurferów. Po zaciętych i widowiskowych pojedynkach najlepszym zawodnikiem okazał się aktualny mistrz Dominikany Posito Martinez. Siedmiokrotny Mistrz Polski, Victor Borsuk, pływający w barwach Virgin Mobile stanął na podium, zajmując 3. miejsce, czym zapewnił sobie drugą pozycję w rankingu Pucharu Polski.

- Na zawodach wiatr był graniczny, a w powietrzu znalazł się mój największy 14-metrowy latawiec. W każdym starciu miałem wrażenie, że nie przepłynę już nawet jednego metra. Stoczyłem parę prawdziwych pojedynków w drodze do półfinału. Z wyniku jestem zadowolony, ponieważ warunki były bardzo trudne - skomentował Victor Borsuk.

Pierwszy przystanek Pucharu Polski w Kitesurfingu miał miejsce w Chałupach między 11 a 12 czerwca. Niestety z powodu słabego wiatru zakończył się siedmioma pierwszymi miejscami ex aequo. Trzecie i ostatnie zawody odbędą się 10 sierpnia w Jastarni. Wtedy poznamy tegorocznego zdobywcę Pucharu.