W pierwszym meczu sparingowym, który Zagłębie rozegrało w austriackim Kaprun, podopieczni Marka Bajora ulegli rywalom z Rumunii 1:4. Honorowe trafienie dla Miedziowych zaliczył w 18. minucie Wojciech Kędziora.
KGHM Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało z Cracovią Kraków w piątkowym meczu 24. kolejki Ekstraklasy.
Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:2 w sobotnim meczu 23. kolejki Ekstraklasy. Remis Lechii zapewnił w 83. minucie Paweł Buzała.
GKS Bełchatów doznał niespodziewanej porażki 1:3 z Zagłębiem Lubin w piątkowym meczu 22. kolejki Ekstraklasy.
Po meczu z Polonią Warszawa władze Zagłębia Lubin odwołały się do Komisji Ligi Ekstraklasy SA w sprawie drugiej żółtej kartki, jaką otrzymał od sędziego Jarzębaka napastnik Mouhamadou Traore.
Ilijan Micanski zdobył dwa gole i poprowadził Zagłębie Lubin do wyjazdowej wygranej z Arką Gdynia 2:0 w niedzielnym meczu 20. kolejki Ekstraklasy.
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1.
W sobotnim sparingu z Dolcanem Ząbki (2:0), będącym ostatnim przetarciem przed inauguracją rundy wiosennej, w składzie KGHM Zagłębia Lubin zabrakło m.in. Damiana Dąbrowskiego, Łukasza Hanzela, czy Sergio Reiny. Co się stało?
Jak informuje oficjalna strona Zagłębia Lubin, Hilden Salas nie zostanie ostatecznie piłkarzem tego klubu. Jako powód podano problemy z aklimatyzacją i fakt, że piłkarz nie byłby wzmocnieniem zespołu z Lubina.
Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością z Legią Warszawa. Oto co piłkarze i trenerzy powiedzieli po meczu: