Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec

Najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem sezonu wyścigowego 2016 na Torze Służewiec. Do ostatniego mityngu sezonu zgłoszono 109 koni, które będą się ścigać w dziewięciu gonitwach, w tym aż 20 koni wystartuje w gonitwie VII.

Mityng rozpocznie o godzinie 10.00 gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej, a zakończy tradycyjnie Nagroda Zamknięcia Sezonu. W pozostałych wyścigach widownia zobaczy 3, 4, 5-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej oraz 2, 3, 4-letnie i starsze konie pełnej krwi angielskiej.

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w gonitwie VII (handikap dla 4-letnich i starszych arabów) gdyż zgłoszono do niej maksymalną liczbę 20 koni. W tak licznej stawce ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. O zwycięstwo pokusić się może Etorio, ale kandydatami do sprawienia niespodzianki dzięki mniejszemu obciążeniu wydają się: także: Al-Ral, M Gemma Joules, Nawigator, Okima i Marie Lou. 

Do ostatniego wyścigu sezonu zgłoszono 7 trzylatków i 6 koni starszych. Nieco większe szanse na zwycięstwo mają konie reprezentujące rocznik derbowy, gdyż większość z nich poniesie korzystne wagi. Jedynie triumfatorzy gonitw kategorii B: Langfuhr i Dacosse będą mieli na grzbiecie większą wagę - po 61 kg. Z grona koni starszych na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Wiedzmin, który ostatnio był dwukrotnie pierwszy w wyścigach niższej grupy.

Do końca trzymać w napięciu będzie też rywalizacja o czempionat dżokejski, w którym Michal Abik ściga Szczepana Mazura. Słowak musi wygrać dwie z siedmiu gonitw do których został zapisany, aby wyprzedzić Polaka.

Wstęp na Tor Służewiec w dniu Zamknięcia Sezonu jest bezpłatny.


Zobacz także:
Wielkie ściganie i piękne kapelusze na warszawskim Służewcu Ciekawy weekend na Torze Służewiec - Bush Brave i Shannon Queen w akcji! W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Przedostatni dzień sezonu 2016

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |