Zakończyło się święto triathlonu w Przechlewie

Bartosz Banach (na dystansie 112,99 km), Piotr Ławicki na (na 56,5 km) i Igor Siódmiak (na 28,25 km) zwyciężyli w Prime Food Triathlon Przechlewo 2016.

Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęły odpowiednio: Magdalena Lenz (dystans 112,99 km), Agnieszka Jerzyk (na 56,5 km) i Magdalena Wiśniewska (na 28,25 km). Tegoroczna impreza, będąca zwieńczeniem cyklu Enea Tri Tour, miała wysoką frekwencję (ponad 700 zawodników). Dopisali także kibice i wolontariusze, dzięki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

Na odwiedzających Przechlewo w dniach 3-4 września 2016 czekały m.in. 2 dni sportowej rywalizacji. Zawodnicy sprawdzili się w różnych konkurencjach (pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu). W sobotę odbyły się zawody indywidualne na dystansie 112,99 km oraz 28,25 km, a z kolei w niedzielę na dystansie 56,5 km. Na tym samym dystansie rozegrane zostały również sztafety. W kategorii mężczyzn tryumfował zespół Kawa Kamp 1 w składzie: Artur Mieloch, Łukasz Kalaszczyński i Marcin Kęsy.

Sportowe emocje

- Organizacja zawodów była bardzo dobra. Startowałem tutaj w zeszłym roku i postanowiłem pojawić się również w tym. Zwycięstwo zawsze cieszy, jednak najbardziej jestem zadowolony z pływania, bo to moja najsłabsza dyscyplina. Cieszę się, że z wyścigu na wyścig pokonuję swoje bariery i moja forma w wodzie jest coraz lepsza - mówił pierwszy na mecie dystansu 112,99 km Bartosz Banach. Wtórowała mu Magdalena Wiśniewska, najlepsza wśród pań na 28,25 km: - To był dla mnie start na zakończenie sezonu. Zawsze mogło pójść lepiej, ale jestem bardzo zadowolona ze startu. Bardzo podobały mi się zawody - dodała.

Zadowolony ze swojego wyniku był także Piotr Ławicki, najlepszy uczestnik niedzielnej rywalizacji na 56,5 km: - Nie spodziewałem się tak udanego startu. Jak zobaczyłem czas na mecie, to byłem w szoku, jednak dzisiejsze warunki pogodowe i trasa sprzyjały szybkiemu ściganiu. Jest to mój drugi raz w Przechlewie i przyznam, że z przyjemnością tutaj wracam - powiedział zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę.

W zawodach wziął udział również Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. - Za nami wyjątkowy triathlonowy weekend. Jestem przekonany, że zawodnicy wyjeżdżają z Przechlewa z mnóstwem sportowych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Kibice, mieszkańcy i wolontariusze spisali się na medal, dodając #Tribohaterom sił na każdym kilometrze ich zmagań. Dziękuję wszystkim i gratuluję wspaniałej postawy - mówił Paweł Nowak. - Już teraz zapraszam wszystkich na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Zapisy planujemy rozpocząć jesienią i dotrzeć z informacją o święcie triathlonu i dobrej zabawy do jak największego grona pasjonatów triathlonu, również tych, którzy tak licznie odwiedzili nas w tym roku. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji imprezy będziemy planować też wiele ciekawych atrakcji i jeszcze więcej niespodzianek już w okresie przygotowań - dodał.

Mistrzowskie podsumowanie

Prime Food Triathlon Przechlewo był ostatnią imprezą w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych - Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane zostały Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour. 

- Na zakończenie cyklu Enea Tri Tour w Przechlewie poznaliśmy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników spoza grupy PRO,  którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie - mówił Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. - Na szczegółowe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz mogę powiedzieć, że był to bardzo  pracowity sezon, pełen sportowych emocji w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy - Borównie i Przechlewie, które w mistrzowskim stylu zwieńczyło tegoroczny sezon - podkreślił.

Niezapomniane wrażenia

Niesamowity klimat imprezy stworzyli również okoliczni i przyjezdni kibice oraz wolontariusze, dla których organizatorzy przygotowali moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich były: koncert zespołu Ryczące Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci. Impreza miała również wymiar charytatywny - zorganizowane zostały: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.


Zobacz także:
Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 w liczbach Tribohaterzy na start już w ten weekend Niezapomniane emocje w Przechlewie tuż, tuż Tribohaterzy przygotowani do startu Trening z Tribohaterami w Przechlewie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |