Zapowiedź 11. kolejki Eredivisie

Zapowiedź 11. kolejki...
W poprzedniej kolejce piłkarze Feyenoordu po raz pierwszy w tym sezonie stracili ligowe punkty. W nadchodzącej kolejce czeka ich kolejny trudny mecz.

Oczywiście remis w poprzedniej kolejce nie spowodował spadku w tabeli i piłkarze Feyenoordu dalej okupują fotel lidera, mając, pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Ajaxem Amsterdam. Trzeba zresztą przyznać, że zasługują na to miejsce, ponieważ mają najwięcej strzelonych, jak i najmniej straconych goli ze wszystkich drużyn występujących w Eredivisie. W niedzielę czeka ich kolejne trudne spotkanie. O godzinie 14:30 zagrają przed własną publicznością z Heerenveen. Goście lokują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, grając bardzo dobrze. W obecnym sezonie zanotowali tylko jedną porażkę. W ostatniej kolejce udowodnili dobrą dyspozycję pokonując u siebie Heracles 3:1. W nadchodzącym meczu będzie im ciężko o punkty, ponieważ rywal jest w tym sezonie w znakomitej dyspozycji. 

Na potknięcie lidera liczą zawodnicy Ajaxu Amsterdam. Muszą jednak przede wszystkim wygrać swój sobotni mecz z Excelsior. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 20:45. Gospodarze tego spotkania grają w tym sezonie bardzo dobrze. Jak już wspomniałem, w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Feyenoordem 1:1, co trzeba uznać za dobry wynik, ponieważ jako pierwsi w tym sezonie urwali punkty liderowi. Excelsior to ligowy średniak zajmujący jedenaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. W ostatniej kolejce przegrali ze Zwolle 0:2 i była to ich czwarta porażka z rzędu. Trudno więc przypuszczać, aby mieli przełamać się w nadchodzącym meczu z bardzo wymagającym rywalem. W poprzednim sezonie piłkarze Ajaxu pokonali u siebie Excelsior 3:0 i myślę, że tym razem wynik może być podobny.
Zobacz także:
Eredivisie: Twente pokonuje Ajax, Klich bohaterem! PŚ w Heerenveen: Polacy na podium w sprincie drużynowym! PŚ w Heerenveen: Czerwonka piąta na 1500 m, Woźniak najlepsza w dywizji B! PŚ w Heerenveen: trzecie miejsce Polek w rywalizacji drużynowej! PŚ w Heerenveen: Waś drugi w sprincie na 500 m! Zapowiedź 12. kolejki Eredivisie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |