Zdrowo, smacznie i bezpiecznie już dziś na poznańskiej Cytadeli!

Dziś w piątek, 24 czerwca, w poznańskim parku Cytadela odbędzie się druga edycja Biegu Czekoladowego - Smak Lata.

Pakiety startowe na imprezę rozeszły się w zaledwie trzy godziny, a swój udział potwierdziło ponad 1000 zawodników.  Tym razembiegacze będą startować pod hasłem „Zdrowo, Smacznie i Bezpiecznie”. Impreza rozgrywana jest w ramach Road to Enea Challenge Poznań i stanowi jeden z ostatnich akordów przygotowań do Mistrzostw Europy w Triathlonie.

II Bieg Czekoladowy - Smak Lata (piątek, 24 czerwca), podobnie jak pierwsza edycja, ma łączyć wszystkich miłośników aktywnego stylu życia i czekolady. Ze względu na termin inaugurujący wakacje, zawody rozpoczną najmłodsi pasjonaci sportu, którzy zmierzą się na trzech dystansach (300 m, 600 m, 900 m). Mali biegacze wystartują o godz. 17:15. Natomiast od godz. 18:00 dorośli będą rywalizować w biegu na 5 km oraz w marszu Nordic Walking na tym samym dystansie.

Po raz kolejny na arenę zmagań biegaczy wybrany został Park Cytadela. - Każdy poznański biegacz zna to miejsce. Wyjątkowe ukształtowanie terenu oraz malownicze trasy powodują, że Cytadela jest idealnym miejscem do treningu przed ważniejszymi startami biegowymi czy triathlonowymi - mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz organizator Enea Challenge Poznań. II Bieg Czekoladowy - Smak Lata jest jednym z ostatnich etapów Road to Enea Challenge Poznań, czyli cyklu imprez przygotowawczych do Mistrzostw Europy w triathlonie na dystansie długim.

Czekoladowa popularność

- Pakiety startowe rozeszły się w trzy godziny! Przypomnijmy, że pierwsza edycja odbyła się w Walentynki tego roku i zgromadziła na starcie 750 osób. W letniej edycji naszymi specjalnymi gośćmi są dzieci. Na sportowo rozpoczną wakacje - mówi Przemysław Walewski, dyrektor Biegu Czekoladowego. - Cieszymy się, że nasza impreza nominowana została do Sportowego Wydarzenia Roku 2016. To zobowiązuje - dodaje Walewski.

Biegacze będą rywalizować pod hasłem „Zdrowo, Smacznie i Bezpiecznie”, a cała impreza ma na celu bezpiecznie wprowadzić młodych pasjonatów aktywnego stylu życia w okres wakacji. W specjalnym Miasteczku Czekoladowym na zawodników i kibiców czekać będzie wiele atrakcji, m.in. policjanci i eksperci z WORD-u w Poznaniu zaprezentują bezpieczne zasady ruchu drogowego, o których szczególnie należy pamiętać  podczas wakacji (i nie tylko), zaś lekarze wraz z fizjoterapeutami przeprowadzą darmowe badania oraz konsultacje dla dzieci i dorosłych. 

W oczekiwaniu na Mistrzostwa

Piątkowe zawody będą ostatnim wydarzeniem w stolicy wielkopolski przed lipcowym Enea Challenge Poznań, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy na dystansie długim. Organizatorzy spodziewają się, że podczas całego weekendu rywalizować będzie łącznie ok. 6000 zawodników. Jednakże lipcowy festiwal triathlonu w Poznaniu to nie tylko sportowe emocje, ale również ogrom atrakcji dla kibiców, w tym m.in. koncert gwiazdy muzyki czy trening w najpopularniejszą polską trenerką fitness. Na Placu Wolności a powstanie także specjalna strefa kibica, na wzór tej z Mistrzostw Europy EURO 2012.

Zapowiedź Enea Challenge Poznań można zobaczyć na stronie https://vimeo.com/152404311 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/ 

Więcej informacji na temat II Biegu Czekoladowego można przeczytać na stronie: https://biegczekoladowy.wordpress.com/ 
Zobacz także:
Nietypowa niedziela na Torze Poznań Tor Poznań zapełni się triathlonistami Nowe imprezy w cyklu Road to Enea Challenge Poznań Udana inauguracja sezonu nad Jeziorem Maltańskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |