Znamy rywali polskich drużyn w Lidze Mistrzów tenisistów stołowych

Znamy rywali polskich...
W tegorocznej edycji elitarnych rozgrywek klubowych ponownie wystąpią trzy zespoły reprezentujące Wschodzący Białystok Superligę - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, ASTS Olimpia-Unia Grudziądz i KST Energa-Manekin Toruń.

Świetny występ Olimpii-Unii w ubiegłym sezonie sprawił, że w tegorocznej edycji grudziądzanie nie dopuszczają możliwości odpadnięcia w rywalizacji grupowej. Jednak wszystkie zespoły w grupie B mają ten sam cel - awans. Podopieczni Piotra Szafranka zmierzą się z ubiegłorocznymi finalistami - Eslovs i Pontoise Cergy oraz UMMC Verkhnaya Pyshma. W drużynie mistrza Polski zaszły kosmetyczne zmiany personalne. Po przedłużeniu kontraktów z Yoshidą, Wang Yangiem i Zatówką podpisano kontrakt z Mattiasem Oversjo, który w ubiegłym sezonie wziął udział w wyeliminowaniu Olimpii-Unii przez Eslovs. Szwed zastąpi w ekipie Piotra Szafranka Yaroslava Zhmudenkę.

Brak awansu do fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi był dla Dartomu Bogorii zaskoczeniem. Pokłosiem osiąganych wyników jest rewolucja kadrowa. Do zespołu dołączyło aż czterech zawodników - Gao Ning, Chan Kazuhiro, Masaki Yoshida i Panagiotis Gionis. Z klubem pożegnali się Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski, który w ubiegłym sezonie zmagał się z kontuzją. W drużynie Tomasza Redzimskiego pozostali tworzący trzon zespołu Sang Eun Oh i Daniel Górak. Z takim składem grodziszczanie liczą na poprawienie ubiegłorocznych wyników i awans z rywalizacji grupowej Ligi Mistrzów, w której zmierzą się z francuskim GV Hennebont, TTC Ostrava 2016 oraz FC Saarbrucken.

Trzecim przedstawicielem Wschodzący Białystok Superligi w elicie jest KST Energa-Manekin Toruń. W składzie podopiecznych Grzegorza Adamiaka zaszła jedna istotna zmiana. Po dwóch sezonach w barwach torunian szeregi zespołu opuścił Chen Weixing. Jego następcą będzie Pavel Sirucek - wiecmistrz Europy juniorów sprzed sześciu lat. Czech dołączy więc do obecnego mistrza Polski juniorów Tomasza Kotowskiego, Konrada Kulpy oraz Cazuo Matsumoto w walce o pierwsze zwycięstwo w grupie Ligi Mistrzów i awans do dalszej fazy rozgrywek. W grupie D rywalem torunian będą francuskie Chartes ASTT, austriackie SPG Walter Wels oraz 10-krotny triumfator rozgrywek - Borussia Dusseldorf.

Grono tegorocznych uczestników uzupełniają zespoły występująće w grupie A. Faworytem do awansu jest Fakel Gazprom Orenburg, rosyjski zespół, który na swoim koncie ma trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Jego rywalami będą TTF Ochsenhausen, Angers TT oraz duńskie Roskilde BTK 61

Najliczniej reprezentową nacją w 16 zespołowym gronie tegorocznych uczestników są Francuzi, którzy posiadają w rozgrywkach 4 zespoły. Niemcy, tak jak Polacy, będą mieli na tym etapie trzech reprezentantów. Czy Energa Manekin zwycięży po raz pierwszy w Lidze Mistrzów? Czy rewolucja personalna w Grodzisku Mazowieckim sprawi, że Dartom Bogoria awansuje z grupy do dalszych gier? Czy mistrz Polski okaże się lepszy od ubiegłorocznych finalistów i zdoła poprawić wyniki osiągnięty w poprzedniej edycji? Inaguracja elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów nastąpi piątego października.
Zobacz także:
Olimpia-Unia nie zagra w finale Ligi Mistrzów Liga Mistrzów: Olimpia-Unia z szansą na finał (zapowiedź) Liga Mistrzów: zwycięstwo Olimpii-Unii w pierwszym meczu półfinałowym! Liga Mistrzów: porażka Bogorii z Borussią Liga Mistrzów: pierwsze zwycięstwo Bogorii!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |