Zobacz wieczorną panoramę Warszawy z wysokości 37. piętra!

11 marca br. odbędzie się siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 - zawodów w bieganiu po schodach, rozgrywanych w biurowcu przy Rondzie ONZ w Warszawie.

Organizatorzy postanowili urozmaicić formułę wydarzenia i zapewnić uczestnikom nową atrakcję. Zawody odbędą się w godzinach wieczornych, dzięki czemu biegacze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta na mecie zlokalizowanej na 37. piętrze budynku. Zapisy ruszają już 11 stycznia!

Bieg Na Szczyt Rondo 1 od lat słynie z bardzo wysokiego poziomu sportowego, który zapewniają najlepsi specjaliści od towerrunningu na świecie, a także ze swojego wymiaru charytatywnego. Dochód z opłat startowych przekazywany jest bowiem w całości na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Do tej pory zebrano już w ten sposób ponad 150 000 złotych.

Podobnie będzie także w tym roku. Cel charytatywny wydarzenia pozostaje bez zmian, a na starcie pojawią się czołowi zawodnicy ze światowego rankingu. Nie oznacza to jednak, że bieg zostanie pozbawiony nowości.

- Tym razem biegamy późnym popołudniem i wieczorem. Mamy nadzieję, że możliwość podziwiania nocnej panoramy miasta z 37. piętra Rondo 1 spodoba się naszym zawodnikom - mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy imprezy. - Nowości jest jednak więcej - jedną z nich jest uruchomiona właśnie oficjalna strona internetowa biegu w całkowicie nowej odsłonie. Pojawiliśmy się też na Instagramie, gdzie umieszczamy najciekawsze zdjęcia związane z wydarzeniem. Niebawem zaprosimy też wszystkich do udziału w wyjątkowym konkursie - dodaje.

Rejestracja do startu w zawodach zostanie uruchomiona 11 stycznia o godz. 11:00. Organizatorzy zalecają pośpiech, ponieważ w ostatnich latach wszystkie dostępne miejsca wyprzedawały się bardzo szybko. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biegnaszczyt.pl, która przed uruchomieniem zapisów będzie dostępna również w wersji mobilnej.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. Wśród kobiet triumfowała Polka, Anna Ficner. W tym roku, impreza będzie miała rangę Towerrunning 120 i będzie zaliczana do klasyfikacji Towerrunning Tour 2017.
Zobacz także:
Czy Łobodziński zrewanżuje się Riedlowi? VII edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 Michael Reichetzeder: W naturze człowieka zapisane jest dążenie na szczyt Czołowi zawodnicy potwierdzają start w mistrzostwach Europy! Gwiazdy pomogą dzieciom, biegając po...schodach!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |