Zoran Arsenić od lipca w Wiśle Kraków

Zoran Arsenić od lipca w...
1 lipca 2017 roku wejdzie w życie kontrakt z Białą Gwiazdą, obrońcy Zorana Arsenicia, którego umowa będzie obowiązywać przez dwa sezony z opcją przedłużenia na dwa kolejne.

Chorwacki zawodnik urodził się 2 czerwca 1994 roku w Osijek, gdzie pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnym NK. Po siedmiu latach występów na juniorskich szczeblach rozgrywkowych dostał szansę na zdobycie doświadczenia w NK Višnjevac. Po powrocie do macierzystego klubu 22 lipca 2013 roku zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Niewiele później Arsenić został wypożyczony do drugoligowego HNK Segesta Sisak. W ekipie „Starej Damy” rozegrał 19 spotkań. Kolejną edycję rozgrywek chorwackiej drugiej ligi, mierzący 187 centymetrów defensor spędził w NK Sesvete. 22-latek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i kampanię 2014/2015 zakończył z 20 meczami i dwoma bramkami na koncie.

Powrót do domu

Dobra dyspozycja na wypożyczeniach nie umknęła uwadze pierwszoligowego NK Osijek. W 2015 roku nowy nabytek Wisły Kraków wskoczył do składu chorwackiej drużyny i z miejsca stał się ważnym ogniwem Biało-Niebieskich. Przez półtora roku regularnie występował w swoim macierzystym klubie zaliczając 46 spotkań.

Naturalną pozycją Zorana Arsenicia jest środek obrony, lecz z powodzeniem może grać na lewej lub prawej stronie defensywy.
Zobacz także:
LOTTO Ekstraklasa: Wisła pokonuje Jagiellonię! Omar Monterde otrzymał zgodę na testy w Wiśle Kraków Ivan Gonzalez nowym piłkarzem "Białej Gwiazdy" W Wiśle Kraków nadchodzi pora ważnych decyzji LOTTO Ekstraklasa: Wisła Kraków sensacyjnie wygrywa z Lechią!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |