Zwycięstwo Toyoty w 6-godzinnym wyścigu Fuji serii FIA WEC

Zespół TOYOTA GAZOO Racing zajął pierwsze miejsce w 6-godzinnym wyścigu na torze Fuji. Jest to pierwsze zwycięstwo Toyoty w tym sezonie FIA World Endurance Championship.

Po zaciętej rywalizacji wszystkich zespołów w klasie LMP1 Toyota TS050 Hybrid #6 zajęła pierwsze miejsce. Zwycięstwo wywalczyli Stéphane Sarrazin, Mike Conway i Kamui Kobayashi. Bolid TS050 Hybrid #5 uplasował się na 4. miejscu. Poprowadzili go Anthony Davidson i Sébastien Buemi, mistrzowie świata w sezonie 2014, oraz Kazuki Nakajima. 

„To była niezwykle intensywna i ekscytująca rywalizacja pomiędzy wszystkimi trzema zespołami LMP1. Nasi kierowcy i mechanicy dali z siebie wszystko. O sukcesie decydowała technika jazdy, sprawność mechaników i strategia. Chcę pogratulować Audi i Porsche ostrej walki, która uczyniła to sportowe widowisko jeszcze ciekawszym” - powiedział Toshio Sato, prezes zespołu Toyoty. 

Bolid #6 przekroczył linię mety o 1,439 s przed Audi #8. Jest to 11. zwycięstwo Toyoty w wyścigu długodystansowym serii FIA WEC, oraz 4. na torze Fuji w ciągu 5 lat. Dzięki wygranej załoga Toyoty #6 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

„Cały zespół spisał się doskonale. Zapracowaliśmy na taki rezultat. Zwycięstwo na rodzimym torze na oczach naszych fanów i kolegów z Toyoty sprawiło nam ogromną radość. Chcę im podziękować za doping i wsparcie. Gdy po raz ostatni zjechałem do doku, zdecydowaliśmy, by tylko zatankować paliwo, bez zmiany opon. Było to ryzykowne, ale odnieśliśmy sukces. To wspaniałe uczucie!” - skomentował Kamui Kobayashi, który przekroczył linię mety jako pierwszy.

TOYOTA GAZOO Racing powróci na tor 6 listopada w 6-godzinnym wyścigu w Szanghaju, przedostatnich eliminacjach w tym sezonie. Seria zakończy się 19 listopada w Bahrajnie.


Zobacz także:
TOYOTA GAZOO Racing przygotowuje się do startu w Rajdzie Meksyku TOYOTA GAZOO Racing ogłasza plany na sezon FIA WEC 2017 TOYOTA GAZOO Racing WRC gotowa do startu w Rajdzie Monte Carlo Debiut Toyoty Yaris WRC oraz pełny skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRC Prezentacja Yarisa WRC już jutro Toyota Gazoo Racing Festival 2016 - święto motorsportu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |