W Pekinie rozegrano pierwsze spotkania turnieju olimpijskiego w piłce nożnej kobiet. W meczu grupy E doszło do szlagierowej potyczki pomiędzy Niemkami i Brazylijkami.
Gwiazdor olimpijskiej reprezentacji Brazylii, Ronaldinho zapewnia, że jest w pełni formy i tym samym pomoże swojej drużynie w zdobyciu złotego medalu w Pekinie, pierwszego na olimpiadzie dla brazylijskiej piłki nożnej.
Oficjalne otwarcie igrzysk nastąpi 8 sierpnia, ale już dwa dni wcześniej rozpocznie się turniej piłkarski kobiet. Ten wpis poświęcam piłkarkom, o których na co dzień mówi się bardzo niewiele.
Działacze FC Barcelona poskarżyli się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, chcąc by ich piłkarz, Lionel Messi, został wycofany ze składu olimpijskiej reprezentacji Argentyny.
Olimpijska reprezentacja Brazylii pokonała w meczu towarzyskim Wietnam 2:0. Spotkanie rozegrano na stadionie My Dinh w Hanoi, a rywalizacji przyglądał się prezydent Wietnamu, Nguyen Minh Triet.